Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Kolejna śmierć na drodze. Kierowca był nietrzeźwy [ZDJĘCIA]

Foto: OSP Moryń
Foto: OSP Moryń

W niedzielę, przy ul. Spacerowej w Moryniu doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego

Reklama

Jako pierwsi na miejscu znaleźli się strażacy z OSP Moryń.

- Nasze działania po dotarciu na miejsce zdarzenia polegały na ewakuacji osoby z pojazdu, u której nie stwierdziliśmy oddechu oraz tętna. Dlatego, do czasu przyjazdu ZRM, prowadziliśmy resuscytacje krążeniowo oddechową. Równocześnie drugi zastęp zajmował się kierowcą, zabezpieczając go do czasu przyjazdu kolejnego ZRM. Przybyły na miejsce lekarz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe stwierdził zgon pasażera pojazdu, natomiast kierowce przetransportowano do szpital - przekazali druhowie z Morynia.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 34-letni kierujący samochodem osobowym marki Ford, obywatel Ukrainy, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze.

- W wyniku tego uderzył w przydrożne drzewo. 50-letni pasażer, również z Ukrainy, poniósł śmierć na miejscu. Kierowca natomiast został przetransportowany do szpitala - mówi rzecznik prasowy KPP, dodając znaczącą informację.

- Badanie na obecność alkoholu wykazało, że 34-letni kierujący znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał 0,89 mg/l, czyli 1,9 promila - dopowiada Jakub Kuźmowicz.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie