Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

Kolejna gmina zaprasza na dożynki pełne atrakcji

Na dożynki zapraszają też władze gminy Stare Czarnowo. Tam impreza odbędzie się w sobotę 27 sierpnia, przy kompleksie boisk Orlik (ul. Szczecińska). Poniżej komunikat organizatora

Reklama

- Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, zapraszam serdecznie na gminne dożynki. Razem podziękujmy rolnikom za ich ciężką pracę. Nie zabraknie przy tym konkursów, niespodzianek i wspólnej zabawy. W tym roku gwiazdą wieczoru będzie zespół Effect - zapewnia wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Święto Plonów rozpoczniemy o godzinie 14.00 od mszy świętej w kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Starym Czarnowie, w intencji rolników i w podziękowaniu za tegoroczne plony.

O godzinie 15.00 uroczyście otworzymy Święto Plonów w Starym Czarnowie.

Gwiazdą tegorocznej edycji będzie zespół disco-polo EFFECT, czyli twórcy takich hitów jak Uciekam od Żony, Książe Disco Polo i Tacy jak my, które w popularnym serwisie muzycznym mają dziesiątki milionów wyświetleń. Obok nich wystąpią inni znani artyści disco-polo: Justyna & Kris, SHYMI oraz pochodzący z Kołbacza Blue-Box. Od 22 do 3 nad ranem zabawa "pod gołym niebem".

Tuż przed blokiem koncertowym publiczność rozgrzeją pokazy artystyczne najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Na początek zobaczymy rytmiczne, kolorowe i akrobatyczne pokazy tańca wykonane przez najmłodszych, pod czujnym okiem instruktorów ze Studia Taneczno-Artystycznego Rytmix. Po nich na scenie pojawią się dzieci z Przedszkola Jarzębinka w Kołbaczu a swoje umiejętności akrobatyczne zaprezentuje Martyna Kotwicka.

Dla naszych mieszkańców przygotowaliśmy liczne atrakcje i konkursy z nagrodami:

- na Najładniejszy wieniec dożynkowy,

- na Najciekawszą aranżację stoiska wystawienniczego,

- Staroczarnowskie specjały.

Nie zapomnieliśmy o najmłodszych mieszkańcach naszej gminy, na których czekać będzie szereg darmowych atrakcji: spektakl interaktywny, euro bungee, walec wodny, foto-budka, malowanie twarzy, wata cukrowa, baloniarz, wielkie bańki mydlane i malowanie krowy. Dodatkowo na stoiskach wystawienniczych czekać będą lokalne kulinarne specjały a sołectwo Stare Czarnowo wraz z Gminą Stare Czarnowo przygotuje z okazji dożynek smakołyki do degustacji.

Na finał dożynek, o godzinie 23.00 niebo nad Starym Czarnowem rozbłyśnie podczas pokazu sztucznych ogni.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie