Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

Kolędy inny niż zwykle

W tym roku tradycyjnych wizyt duszpasterskich nie będzie. Wierni z wyznaczonych rejonów miasta będą mogli pomodlić się danego dnia o błogosławieństwo na ten rok. W parafii na Górnym Tarasie można jednak wyjątkowo poprosić o przybycie kapłana do domu. Poniżej komunikaty z dwóch gryfińskich parafii z podanymi terminami mszy świętych dla poszczególnych rejonów

Reklama

Parafia pw. Niepokalanego Serca Maryi w Gryfinie (Górny Taras)

W poniedziałek (3.01) rozpoczęliśmy w naszej wspólnocie parafialnej wizytę duszpasterską - tak zwaną kolędę. W tym roku, ze względu na zaistniałą sytuację pandemii korona wirusa, wizyta duszpasterska będzie miała inny charakter. Każdego dnia na mszę świętą o godzinie 18.00 do nowego kościoła zapraszamy mieszkańców wyznaczonych ulic. W czasie mszy świętej odbędzie się wspólna modlitwa oraz Boże błogosławieństwo na cały 2022 rok dla domu, obejścia oraz dla wszystkich mieszkańców i gości. Po mszy świetej można złożyć ofiarę na potrzeby świątyni, parafii i dzieł Kościoła. Ofiary składamy w kopercie, na której należy napisać imię i nazwisko oraz adres zamieszkania.
Istnieje możliwość wizyty duszpasterskiej w pojedynczych rodzinach, które na to się otwierają, w terminie uzgodnionym z tą rodziną.

7.01 (piątek)
ul. Konopnickiej od 2 do 27
8.01 (sobota)
ul. Asnyka od 1 do 23
9.01 (niedziela)
ul. Asnyka od 25 do 55.

proboszcz, ks. Henryk Krzyżewski

Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Stare Miasto)

W tym roku nie ma odwiedzin kolędowych w rodzinach, spotkania kolędowe odbywają się w kościele o godz. 18.00. Program spotkania: msza święta, a po niej nabożeństwo kolędowe przed wystawionym Najświeższym Sakramentem i udzielenie błogosławieństwa przybyłym rodzinom.

proboszcz, ks. kan. Stanisław Helak

7.01 (piątek)
ulice Flisacza, Łączna i Sprzymierzonych
8.01 (sobota)
ulice Grunwaldzka, Pionierów, Szczecińska i Targowa.

Reklama

Komentarze (1)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji
  1. Miki

    Miki

    (30 komentarzy) 6 3

    Jaka by nie była, koperta się należy. I ksiądz zapisze, że poświęcone.

    Odpowiedz Zgłoś

Logowanie