Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Katarzyna Poźniak lubi pomagać

Katarzyna Poźniak (38 lat.) z Żabnicy jest rodowitą gryfinianką. Od wielu lat angażuje się w pomoc społeczną. Dzięki swojej wrażliwości widzi dużo więcej niż przeciętna osoba. Pomaganie jest dla niej czymś zupełnie naturalnym

Reklama

Działając charytatywnie pani Katarzyna przez długi czas nie zostawiała już zbyt wiele czasu dla samej siebie. Poświęcała się wyłącznie innym, dla idei, dla jakiejś grupy. Z czasem nauczyła się nabierać dystansu do tego, co robi. Dostrzegła, że niekiedy daje się wykorzystywać innym. Zrozumiała, że nie wszystko, co robi jest słuszne.

- Nauczyłam się być krytyczną wobec siebie i nie daję się teraz wykorzystywać. Jestem bardziej asertywna. Zrozumiałam, że kiedy komuś pomagałam cały czas, wiele razy w tej samej sprawie, to już nie jest pomoc, tylko przyzwolenie do trwania w trudnej sytuacji. Teraz takie sprawy odsyłam do odpowiednich instytucji. Nabrałam doświadczenia i dystansu. Dzięki temu zyskałam też czas dla siebie - mówi pani Katarzyna.

Od dwóch lat kobieta korzysta z warsztatów organizowanych specjalnie dla kobiet. Te zajęcia zmieniły jej życie.

Cały artykuł przedstawiający osobę i zaangażowanie Katarzyny Poźniak w akcje charytatywne przeczytacie w aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie