Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Już są! Hulajnogi elektryczne w Gryfinie

30 sztuk elektrycznych hulajnóg pojawiło się w naszym mieście. Wypożyczyć można je w przystępny sposób, korzystając z aplikacji w smartfonie. Minuta jazdy to koszt jedynie 0,59 zł. Operatorem jest znana firma blinkee.city

Reklama
Reklama

Przemieszczanie się po Gryfinie nie musi być już męczące. Dzięki hulajnogom elektrycznym w komfortowy, tani i bezpieczny sposób możemy dostać się z punktu A do punktu B. Nie muszą ograniczać nas przystanki autobusowe, to my zdecydujemy, gdzie zakończymy swoją podróż. Hulajnogi elektryczne blinkee.city to nie tylko unikatowe pojazdy, ale również przejrzysta i łatwa w obsłudze aplikacja, dzięki, której w intuicyjny sposób można wynajmować sprzęt.

 

Pobierz aplikację
Aby wypożyczyć elektryczną hulajnogę musimy zarejestrować się w systemie blinkee.city. Aby to zrobić, musimy pobrać bezpłatną aplikację blinkee.city. Bez niej nie wypożyczysz hulajnogi. Możemy ją ściągnąć z Google Play, czyli zakładki, którą mają niemal wszyscy w swoich smartfonach lub App Store. Gdy już pobierzecie i zainstalujecie aplikację blinkee.city, trzeba się w niej zarejestrować podając swoje dane osobowe. To aplikacja działająca w wielu miastach na terenie naszego kraju, więc dzięki jednorazowej rejestracji będziecie mogli korzystać ze sprzętu blinkee.city nie tylko w Gryfinie.

 

Przelej i jedź
Gdy przejdziecie etap rejestracji w aplikacji znajdziecie interaktywną mapę z oznaczonymi pozycjami, w których w danym momencie znajdują się elektryczne hulajnogi. Każdego dnia rano i wieczorem będą układane przez operatora w kilka wyznaczonych miejsc – oznaczonych na mapie jako strefy żółte (m.in. okolice dworca PKP, pl. Księcia Barnima I, przy sklepie Żabka na ul. Łużyckiej, przy CW Laguna). Za dnia mogą znajdować się jednak w różnych lokalizacjach. Idąc do hulajnogi, możecie ją wcześniej zarezerwować, dzięki czemu macie pewność, że nikt was nie uprzedzi (czas rezerwacji to maks. 15 min i nie wiąże się to z żadną dodatkową opłatą).
Gdy już dotrzecie do hulajnogi, wystarczy – korzystając z aplikacji - zeskanować znajdujący się na niej kod (kwadratowe pole). Aby rozpocząć jazdę na waszym koncie w aplikacji znajdować muszą się środki pieniężne. Zasilić je możecie wybierając jedną z trzech metod przez internet. Opłata startowa to 2 zł, a każda minuta wypożyczenia to koszt 0,59 zł.

 

Jak jeździć?
Gdy hulajnoga jest aktywna i gotowa do jazdy wystarczy odepchnąć się nogą (ze względów bezpieczeństwa hulajnoga rusza tylko w ten sposób), dodać gazu (wciskając manetkę) i jechać w dowolne miejsce. Przed rozpoczęciem podróży pamiętajcie, aby sprawdzić poziom naładowania baterii w hulajnodze – w aplikacji znajduje się informacja o poziomie jej naładowania i kilometrów, które zdoła przejechać. Sprawdźcie również poziom naładowania waszego smartfona, ponieważ zdając hulajnogę będzie wam on potrzebny.

 

Gdzie jeździć
Hulajnogą elektryczną możemy poruszać się, gdzie tylko zechcemy. Nie ogranicza nas terytorium miasta, gminy czy nawet naszego państwa, dlatego możliwe są wycieczki do pobliskiego Mescherin. Ale tylko w wybranych miejscach możemy zostawić hulajnogę, dlatego trzeba to uwzględnić wybierając się w trasę. Musicie skalkulować poziom naładowania pojazdu względem zakładanej trasy.
Hulajnogami poruszać należy się po chodnikach i ścieżkach rowerowych. Nie można nimi jeździć po ulicy. Użytkownik hulajnogi traktowany jest jak pieszy. Co istotne, to on bierze pełną odpowiedzialność jeśli dojdzie do jakiejkolwiek kolizji czy innego zdarzenia. Użytkownik hulajnogi nie musi mieć kasku, ani żadnych innych dodatkowych zabezpieczeń. Na hulajnodze znajdować może się tylko jedna osoba.

 

Jak ją oddać?
System jest niezwykle prosty również w przypadku zdania hulajnogi. Możemy ją zostawić w dowolnym miejscu w naszej gminie, ale - co istotne – musi być ono oznaczone na mapie w aplikacji kolorem fioletowym lub żółtym. Operator wykluczył możliwość zdania hulajnogi np. bezpośrednio przy rzece, czyli na gryfińskim nabrzeżu, a także w miejscach trudno dostępnych (prywatne posesje, klatki schodowe). Po zakończeniu jazdy, wystarczy zrobić zdjęcie hulajnogi (to konieczność!) i przesłać poprzez aplikacje blinkee.city.
Hulajnogi można również zostawić w strefie żółtej, czyli docelowych miejscach, w których będą one stały. Takie działanie premiowane jest złotówką, którą można wykorzystać podczas kolejnego przejazdu.

 

Nie kradnij, nie warto
Hulajnogi elektrycznie blinkee.city posiadają wiele zabezpieczeń przed kradzieżą (m.in. dwa GPS-y). Uruchomienie jej w sposób nielegalny jest niemożliwe. A przy próbie jej kradzieży natychmiast włączy się alarm dźwiękowy o czym zostanie poinformowany również operator. Nawet jeśli komuś udałoby się ją zabrać, będzie ona nieprzydatna, bo jest to autorski sprzęt blinkee.city, a części do niej posiada tylko operator.

Kontakt z operatorem
Dzięki hulajnogom szybko i tanio przemieścić możemy się do szkoły czy do zakładu pracy. Czy przyjmą się one w naszym mieście? Operator nie ukrywa, że wszystko zależy od zainteresowania mieszkańców ofertą, a także szanowania sprzętu. Jeśli ktokolwiek będzie miał pytania czy uwagi proszony jest o kontakt poprzez facebook – profil blinkee.city Gryfino. Tam również można proponować docelowe miejsca, w których ustawiane będą hulajnogi.

/ artykuł sponsorowany

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie