Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Już jutro rusza liga. Kto jest krezusem, a kto faworytem w klasie okręgowej?

Przez najbliższych kilka miesięcy będziemy ekscytować się zmaganiami w klasie okręgowej. Dla przedsmaku czekających nas emocji, skontaktowaliśmy się z trenerami wszystkich drużyn, zadając im pięć pytań. Dzięki temu dowiedzieliśmy się sporo o sytuacji sportowej, a także o finansach wszystkich klubów w lidze

Reklama

Z naszej analizy wynika, że chętnych do awansu jest znacznie więcej, niż dostępnych miejsc. 

Głównym faworytem rozgrywek są Biali Sądów. Trzeci zespół poprzedniego sezonu dodatkowo wzmocnił szeregi. Jego zawodnikami zostali m.in. Bartłomiej Zdunek i Marcel Skwirut z Błękitnych Stargard oraz Michał Świercz, wieloletni gracz 3-ligowej Pogoni Barlinek. 

Co istotne, Biali są też najbogatszym klubem w całej stawce.

- Nikt nie ma takiej kasy jak Biali Sądów – zgodnie stwierdzili niemal wszyscy ligowi działacze.

Co prawda o swoim bogactwie głośno nie mówią w samym Sądowie („Rok temu dostaliśmy z gminy 86 tysięcy złotych, ale teraz obniżono nam kwotę o 20 tys.”), lecz nie jest tajemnicą, że dotacja miejska jest tylko jednym ze źródeł finansowania Białych.

- Mają bardzo bogatego sponsora. To miejscowy rolnik, milioner i to na jego barkach leży ciężar finansowania drużyny. Dlatego nie jest dla nich problemem mniejsza dotacja, finansowo to klub z innej ligi – mówili nasi rozmówcy.

 

Aż dwie strony zapowiedzi ligowej można znaleźć w aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie