Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

Joanna Oleksiuk z rekordem życiowym, ale bez medalu Mistrzostw Świata

W Dubaju trwają Mistrzostwa Świata Niepełnosprawnych w Lekkoatletyce. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich startuje zawodniczka z Gryfina, Joanna Oleksiuk (Start Szczecin)

Reklama

Gryfinianka zdobyła kwalifikację w dwóch konkurencjach: rzucie oszczepem i pchnięciu kulą. Pierwszy start ma już za sobą. O godzinie 6.00 polskiego odbył się konkurs oszczepniczek.

- To był mój debiut na Mistrzostwach Świata, więc trema była - przyznaje 27-latka, medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Europy.

- Bardzo cieszę się, że mam debiut za sobą, tym bardziej, że udało mi się poprawić mój rekord życiowy. Teraz wynosi on 12.09 m - komentuje Oleksiuk.

Niestety, nie dał jej on miejsca na podium. Zawodniczka Startu Szczecin uplasowała się na ósmej, ostatniej pozycji w stawce startujących. Medal wywalczyła za to inna Polka, 41-letnia Lucyna Kornobys, której oszczep poleciał na odległość 16,99 m. Jest to rekord świata w kategorii F33 (zawody odbywały się w połączonych kategoriach: F33 z F34 - nieco mniejszą niepełnosprawnością).

- Czy czuję niedosyt? Nie. Wraz z trenerką jesteśmy bardzo zadowolone, szczególnie biorąc pod uwagę, że startowałam z zawodniczkami z "grupy wyższej", czyli sprawniejszymi ode mnie. Poza tym, priorytetem jest start w pchnięciu kulą. Tam skupiamy całą uwagę - podsumowała Joanna.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie