Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Joanna Oleksiuk druga w rankingu światowym

W Bydgoszczy odbyły się zawody World Para Aathletics Grand Prix oraz 47 Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski 2019

Reklama

 

 

- Zawody uważam za bardzo udane plan który ułożyłam sobie w głowie jeśli chodzi o popchnięcie kulą zrealizowała w 100% - mówi Joanna Oleksiuk, pochodząca z Gryfina czołowa zawodniczka Startu Szczecin.

Podczas imprezy w Bydgoszczy, wynikiem 6.37 m pobiła swój rekord życiowy. Rezultat ten daje jej też nieoficjalnie drugie miejsce w rankingu światowym.

- To wielki sukces chodź było tyle nie pewności. Doznałam kontuzja nogi i moje dwie najważniejsze noce przed konkursem były nieprzespane. Rano w dniu konkursu pchnięcia kulą doszła też jelitówka, osłabienie organizmu stres. Mnóstwo złych czynników a mino to dałam radę! - cieszy się lekkoatletka, która wywalczyła też srebrne medale w rzucie dyskiem oraz rzucie oszczepem.

- Rzut dyskiem, po przesunięciu startu o prawie trzy godziny, odbył się po całym dniu czekania, więc ogledłość 13m i 22 cm nie jest zła. Natomiast jeśli chodzi o rzut oszczepem, srebrny medal dał mi wynik 11 m i 93 cm. To dobry rezultat, biorąc pod uwagę to, że konkurs był od razu po pchnięciu kulą oraz to, że tuż przed samym konkursem miałam komisję antydopingową. Do tego naprawdę ostry ból nogi... Naprawdę mogę być z siebie dumna - podsumowuje gryfinianka.

 

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie