Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Jasełka WTZ

16 grudnia 2022 r. w Gryfińskim Domu Kultury odbyło się wydarzenie pod nazwą „Spotkanie Świąteczne – Jasełka” zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gryfinie oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Gryfinie.

Reklama

Wydarzenie miało na celu zintegrowanie środowisk szeroko rozumianego wsparcia osób z niepełnosprawnością oraz podtrzymywanie polskich tradycji Bożonarodzeniowych, a także świątecznych spotkań i wspólnego kolędowania.

W programie zaplanowano Jasełka wykonane przez uczestników i pracowników Warsztatu Terapii Zajęciowej przy PSONI Koło w Gryfinie oraz przez zaproszonych gości – uczennice Szkoły Muzycznej I stopnia w Gryfinie i przedszkolaki z Przedszkola Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Pszczółki Mai w Gryfinie.

Aby tradycji stało się zadość, zaplanowano również tradycyjny świąteczny poczęstunek dla przybyłych gości.

W wydarzeniu wzięło udział około 150 osób, w tym przedstawiciele lokalnych władz, na czele z Burmistrzem Miasta i Gminy Gryfino Mieczysławem Sawarynem oraz Naczelnikiem Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego Elżbietą Lorenowicz-Bień, a także goście z zaproszonych placówek.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Starostwa Powiatowego i Gminy Gryfino oraz objęte Patronatem Honorowym Starosty Gryfińskiego i Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestniczącym w spotkaniu oraz mają nadzieję, iż spotkanie pozwoliło na chwilę refleksji i zatrzymania w codziennym biegu, a także przypomniało, iż najważniejszy w naszym życiu jest drugi człowiek.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie