Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Jakub Iskra zagra w Śląsku Wrocław

Foto: Śląsk Wrocław
Foto: Śląsk Wrocław

Łukasz Kosakiewicz nie jest jedynym zawodnikiem z regionu, który zmienił barwy klubowe. W ostatni dzień okienka transferowego, to samo uczynił 19-letni obrońca z Rynicy (gmina Widuchowa)

Reklama

Jakub Iskra to wielokrotny młodzieżowy reprezentant Polski, który od kilku lat występował we Włoszech. W barwach SPAL zanotował nawet dwa występy w Serie A. W sezonie 2019/20 jego zespół spadł jednak z ligi.

Ostatni sezon Iskra spędził występując w mocnych rozgrywkach włoskiej Primaviery (odpowiednik naszej niegdysiejszej Młodej Ekstraklasy). Decyzję o zmianie barw klubowych spowodował zapewne fakt, iż nie otrzymał ani jednej szansy na występ w Serie B. W Śląsku Wrocław ma znacznie większe szanse na grę.

- Od dłuższego czasu szukaliśmy gracza na tę pozycję i gdy pojawiła się możliwość sprowadzenia Jakuba, szybko z niej skorzystaliśmy. To młody i bardzo utalentowany zawodnik, który przeszedł dobrą szkołę futbolu we Włoszech. Liczymy, że nie tylko wzmocni rywalizację na prawym wahadle w zespole trenera Magiery, ale i będzie nadal rozwijał swoje umiejętności, co pozwoli mu wejść na jeszcze wyższy poziom - mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska.

 

Więcej w Gazecie Gryfińskiej.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie