Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Jadłodzielnia - idealne rozwiązanie po świętach

Od kilku tygodni w Gryfinie działa Jadłodzielnia. W specjalnej szafie możecie zostawić produkty spożywcze, dzieląc się nimi z innymi osobami. To cenna inicjatywa, szczególnie w okresie poświątecznym, gdy w wielu domach pozostało wiele jedzenia, a u innych jest go niewiele

Reklama

Charakterystyczna szafa w kolorze szarym stoi przy ul. Flisaczej, tuż przy sklepie Intermarche. W pierwszych dniach jej funkcjonowania gryfinianie chętnie zostawiali w niej pokarmy, ale mało osób je stamtąd zabierało. Jak mówią organizatorzy, potrzeba czasu, aby społeczeństwo przełamało swoje obawy i zaczęło regularnie korzystać z Jadłodzielni. To nie jest zresztą miejsce przeznaczone tylko dla osób ubogich. Z takich punktów chętnie korzystają osoby w wielu miastach, które promują idee foodsharingu, czyli dzielenia się nadmiarem żywności. W Gryfinie to pierwszy taki punkt. Inicjatorzy tego społecznego przedsięwzięcia każdego dnia doglądają tego, co znajduje się w szafie, robiąc w niej porządek. Prawdziwy test dla tej inicjatywy to okres poświąteczny. Zamiast wyrzucać produkty do kosza, pamiętajmy, że możemy je zostawić właśnie w Jadłodzielni.

Co ważne, zostawiajmy tam tylko produkty świeże, a rezygnujmy z żywności przeterminowanej. Jeśli chcecie w niej umieścić gotowe potrawy, które zostały wam po świętach, koniecznie napiszcie na opakowaniu datę ich produkcji.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie