Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Ile pieniędzy dostają z magistratu kluby z gminy Gryfino?

Jakie pieniądze znajdują się w gryfińskim sporcie? Zebraliśmy dane dotyczące środków, które poszczególne gminy przeznaczają na zadania z zakresu kultury fizycznej. Pełne opracowanie finansów, z których utrzymywany jest lokalny sport prezentujemy w aktualnej Gazecie Gryfińskiej

Reklama
Reklama

W porównaniu do 2022 r. nie wszystkie kluby i stowarzyszenia z gminy Gryfino mogą liczyć na większe środki. Pierwszym przykładem, który rzuca się w oczy jest PGE KPR Gryfino. Piłkarze ręczni dostali dotację niższą aż o dwanaście tys. złotych.

Na czerwono świecą się również Błękit Pniewo (minus 100 zł), UKS Energetyk Junior Gryfino (łącznie mniej o 200 zł) oraz Delf Gryfino, który zbiedniał o 4 400 zł.

Identyczną dotację, co przed dwunastoma miesiącami, otrzymały natomiast: Polonia Gryfino, Olimpijczyk Gryfino oraz grupy młodzieżowe Grota Gardno.

W pozostałych przypadkach odnotowano „strzałki w górę”. Beneficjentami największej zmiany są piłkarze Energetyka, którzy w nagrodę za spadek do A-klasy dostali o 16 500 złotych więcej.

 

Cały artykuł przeczytasz w Gazecie Gryfińskiej. Kupić ją można również TUTAJ.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie