Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

I Ola też. Drugi medal Hermesa

Tradycji stało się za dość. W zakończonych dzisiaj Mistrzostwach Polski U-20 w Lekkoatletyce Hermes wywalczył dwa medale!

Po brązowym medalu, o którym pisaliśmy dziś rano, na podium stanęła też Ola Kwiecień. Podopieczna trenera Jacka Stefańskiego wywalczyła srebro w trójskoku. Chociaż mowa o zawodniczce, która ma w kolekcji już dziewięć krążków Mistrzostw Polski, to osiągnięcie jest dosyć niespodziewane.

- Ola bronia tytułu mistrzowskiego z zeszłego roku, ale ciągnąca się od lutego kontuzja stopy skutecznie przeszkadzała w przygotowaniach to tego startu. W eliminacja, w pierwszej próbie uzyskała idealnie minimum kwalifikacyjne wynoszące 11.40 m i można było ewakuować się z rozgrzanego stadionu - mówił wczoraj jej szkoleniowiec.

Dzisiaj poprawiła się o 88 centymetrów, co było wystarczające do srebra.

Więcej w następnym wydaniu Gazety Gryfińskiej.