Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

Hubert Andrych z wnioskiem o darmowy transport dla gryfińskich uczniów.

Kandydat na posła gryfińskiego środowiska skupionego wokół Koalicji Obywatelskiej złożył dziś swój wniosek w Urzędzie Miasta i Gminy Gryfino.

Reklama

Całość, około godz. 15.00 poprzedziło krótkie wystąpienie dla przedstawicieli gryfińskich mediów, w którym radny powiatowy nawiązał do podobnych rozwiązań, funkcjonujących już w Szczecinie.

Kandydat KO, zajmujący na liście w naszym okręgu stosunkowo odległe 15 miejsce, postuluje, by nasza młodzież również mogła bezpłatnie korzystać z transportu autobusowego linii nr 1. Dość niepochlebnie ochrzczone przez młodzież "zwałami", jedynki należą do jednego z najpopularniejszych środków transportu, z jakich uczniowie z terenu naszej gminy korzystają, udając się do Szczecina. Takie udogodnienie byłoby mile widziane zarówno przez tych, którzy uczą się w szczecińskich placówkach, jak i całą resztę, dla której oferta kulturalna stolicy regionu byłaby łatwiej osiągalna.

Oczywiście nasuwają się pytania o środki na finansowanie takich pomysłów, bądź kwestie takie, jak co z osobami z terenu gminy, których linia autobusowa nr 1 nie obejmuje? Biorąc pod uwagę czas, w jakim pojawiła się ta inicjatywa, ewentualne odpowiedzi bierzemy tymczasowo w nawias.

Na koniec zadaliśmy panu Hubertowi pytanie, czy zamierza tę akcję konsekwentnie forsować już po roztrzygnięciach, które przyniesie najbliższa niedziela.

- Będę ją kontynuował bez względu na wynik wyborczy. Ja tę kampanię prowadzę, odkąd tylko objąłem mandat radnego i będe ją prowadził długo po zakończeniu tych wyborów. Moją kampanią jest kontakt z mieszkańcami - odparł radny.

W galerii prezentujemy cały wniosek.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie