Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Gryfińskie teatry kończą sezon

Autor: z archiwum Teatru 6 i PÓŁ

Teatry amatorskie działające przy Gryfińskim Domu Kultury zapraszają na przedstawienia w kończącym się sezonie artystycznym. Gryfińska publiczność będzie miała szansę obejrzeć spektakle Teatru 6 i PÓŁ, Grupy Teatralnej Gliptykos oraz Teatru Eliksir.

W najbliższą sobotę, 7 czerwca Teatr 6 i PÓŁ zaprasza na gryfińską premierę spektaklu zatytułowanego „Archiwum”. Zespół prowadzony przez Krzysztofa Gmitera pokazał go w ostatni weekend podczas 12. Brandenburskich Dni Teatru Amatorskiego (BATT) w niemieckim Storkow. Grupa otrzymała zaproszenie na festiwal po zeszłorocznym sukcesie spektaklu „Archiwum” na deskach Uckermaerkische Buhnen Schwedt  (Niemcy) podczas XX Schultheaterfest. Organizatorom BATT tak spodobała się propozycja naszego teatru, że postanowili zaprosić nas na swój festiwal, który w zamyśle jest przeglądem jedynie teatrów z Brandenburgii.

- To spektakl na pograniczu performance, o lękach, ograniczeniach. Próba wyjścia z toksycznego schematu, w który wpadamy (lub w który jesteśmy wpisywani) – mówi K. Gmiter. - Sześć młodych kobiet, bez upiększeń pokazuje swoje słabości, nie boją się stanąć twarzą w twarz ze swoim strachem. Są gotowe na ocenę, nawet najbardziej surową - dodaje.

Spektakl zaplanowano na sobotę, 7 czerwca o godz. 15.30 w sali widowiskowej Gryfińskiego Domu Kultury.

 

Nadal chętnie oglądane

Z kolei znane już, ale ciągle cieszące się wielką popularnością spektakle pokażą Grupa Teatralna Gliptykos oraz Teatr Eliksir.

Pierwszy z ich przed miesiącem wznowił swój sceniczny debiut, choć w nieco zmienionej formie i obsadzie. Pokaz sztuki „Mąż zmarł, ale już mu lepiej” według scenariusza Izabeli Degórskiej, a w reżyserii Marii Piznal zaplanowano na niedzielę,  8 czerwca o godz. 18.00 w sali widowiskowej Gryfińskiego Domu Kultury. Bilety w cenie 10 zł są dostępne w Centrum Informacji Turystycznej (ul. Nadodrzańska 1, tel. 91 852 31 83).

W skład Teatru Eliksir wchodzą przede wszystkim studenci Gryfińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Premiera ich debiutanckiego spektaklu zatytułowanego „Eliksir młodości” odbyła się przed rokiem.

- Od tego czasu zespół prezentował przedstawienie także w Pyrzycach, Stargardzie Szczecińskim, Chojnie, Mieszkowicach i Zielinie, a jeszcze w czerwcu planujemy pokazy w Mirosławcu i Szczecinie – informuje Janusz Janiszewski, szef grupy i reżyser spektaklu.

Ostatnie w tym sezonie pokazy spektaklu odbędą się w sali widowiskowej Gryfińskiego Domu Kultury przy ul. Szczecińskiej 17 w sobotę i niedzielę, 28 i 29 czerwca o godz. 19.00. W tym wypadku po bilety w cenie 10 zł także należy wybrać się do Centrum Informacji Turystycznej na gryfińskim nabrzeżu.

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie