Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Gryfiński Festiwal Smaków Świata już w ten weekend!!!

Przed nami 2 edycja Gryfińskiego Festiwalu Smaków Świata. W sobotę i w niedzielę (23-24 lipca) na Placu Ks. Barnima po 2- letniej związanej z pandemią przerwie pojawią się mobilne restauracje, czyli popularne Food Trucki.

Reklama

Jak zapewniają organizatorzy, w tym roku mieszkańcy Gryfina będą mieli z czego wybierać! Przekrój przez smaki głównych kontynentów.

• Idąc od wschodu, będzie można skosztować parowane w bambusowych koszach pierożki tybetańskie Dim Sum.

• Miłośnicy ostrych potraw będą mogli zmierzyć się z Pad Thaiem na ostro lub w wersji łagodnej i wege oraz koreańskimi specjałami.

• Słodkości to wyśmienite, robione na miejscu lody tajskie. Kuchnia europejska będzie również w najciekawszych jej wydaniach, w tym słodkie i lubiane hiszpańskie churrosy.

• Będzie również gotowane metodą sous vide różne rodzaje mięska włożone w przepyszne bajgle.

• Oczywiście nie zabraknie również przedstawicieli kulinariów zza Atlantyku. W Kłodzku pojawią się kultowe burgery od BurgerLovers, legendarny kurczak w stylu Kentucky od Chicken Vibe.

• Miłośnicy na ostro będą mogli zmierzyć się z kuchnią z pogranicza Teksasu i Meksyku w postaci Loco Food Truck z Poznania.

• Oczywiście nie zabraknie również strefy chillout z w postaci leżaków dobrego DJ i atrakcji dla dzieci w postaci dmuchańców.

Festiwal Smaków Świata to najprężniej działająca organizacja w zachodniej Polsce zajmująca się tego typu wydarzeniami.

Zapraszamy. Będzie Pysznie :)

Reklama

Komentarze (1)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji
  1. rafał

    rafał

    (90 komentarzy) 1 0

    "W Kłodzku pojawią się kultowe burgery od BurgerLovers..." a w Gryfinie też? ;)

    Odpowiedz Zgłoś

Logowanie