Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Gryfińska giełda transferowa. Z Energetyka do Ogniwa i Odry?

Jak na zimę, sporo dzieje się na lokalnym rynku transferowym. Większość działań ogniskuje się wokół gryfińskiego Energetyka

Reklama

Przed tygodniem szeroko informowaliśmy o sytuacji kadrowej KSE. Do treningów wróciła spora grupa graczy (Przemysław Baszak, Patryk Purtak, Tomasz Masztaler, Jakub Duch, Tomasz Adamczak), nie zabrakło też całkowicie nowych twarzy (Jakub Sobecki z Chemika Police).

Dla równowagi, zespół opuściło na razie dwóch graczy: Rafał Gnap, który poprowadzi Iskrę Banie i Adrian Ułasowicz, który dołączył do Wojciecha Maciochy w Aquili Szczecin (A-klasa, grupa 4). Do odejścia szykują się jednak też następni zawodnicy. Transferem do Ogniwa Babinek zainteresowani są Grzegorz Kaniecki, Kamil Stelmasik i Patryk Purtak. Cała trójka nie podjęła jeszcze decyzji  w sprawie opuszczenia KSE.

Znacznie więcej w tym kierunku zrobiło dwóch młodzieżowców. Jak poinformowało nasze chojeńskie źródło, Wojciech Kosmalski i Dominik Gatkowski trenowali w poprzednim tygodniu z Odrą Chojna. Abstrahując od faktu, że czynili to bez zgody klubu, z którym mają podpisane całoroczne deklaracje, gdyby Energetyk udzielił im zgodę na odejście, nowy klub musiałby zapłacić ekwiwalent za wyszkolenie.

Kwota za jednego młodzieżowca może sięgnąć nawet 10 tysięcy złotych.

 

Więcej w aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie