Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Gryfińscy biegacze organizowali mikołajki dla dzieciaków z Trzcińska

Autor: dost.

Mikołajkowi biegacze w Domu Dziecka w Trzcińsku Zdroju

Reklama

Z inicjatywy Katarzyny Otoki i Emilii Ośmiałowskiej zorganizowano imprezę mającą na celu wsparcie podopiecznych trzcińskiej placówki. W niedzielne popołudnie grupa miłośników aktywnych form wypoczynku pojawiła się w Trzcińsku, aby uczestniczyć w pierwszej edycji biegu mikołajkowego dzieci z Domu Dziecka w Trzcińsku Zdroju. Wydarzenie zorganizowane przy współpracy z grupą Trzcińskie Wieczorne Bieganie oraz Stowarzyszeniem na rzecz dzieci z D.Dz. w Trzcińsku przyniosło wiele radości zarówno adresatom, jak i organizatorom. W biegu na 3 km wzdłuż jeziora uczestniczyło sporo osób. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, zwycięzcy nagrody i puchary, dzieciaki dodatkowo paczki z łakociami. Po chwili odpoczynku na uczestników zabawy czekało kolejne wyzwanie, wymagający, ale przeprowadzony w wesołej atmosferze „trening na schodach”. Poprowadzili go  Krzysztof Bukowski i Adam Jabłoński.
Po emocjach sportowych wszyscy raczyli się pysznymi kiełbaskami z ogniska. W dalszej części spotkania uczestnicy zebrali się w stołówce, by tam porozmawiać, pośmiać się, a dzieci mogły zaznajomić się z podarunkami, kóre otrzymały tego dnia. Nie zabrakło także pytań do gości na tematy związane z prawidłowym odżywianiem, odpowiednim przygotowaniem się do biegania i innych około sportowych. Na wszystkie cierpliwie odpowiadali: Kasia, Emilka, Piotr Surdacki i pozostali goście.

Na zakończenie imprezy także same dzieci podziękowały przybyłym, wręczając im okolicznościowe ozdoby świąteczne.

Inicjatorzy bardzo dziękują wszystkim, którzy włączyli się w organizację wydarzenia. Jednym z efektów współpracy biegaczy są cykliczne spotkania ośób aktywnych sportowo ze Szczecina i Trzcińska, które dla dzieci placówki organizują treningi biegowe.
Więcej szczegółów już wkrótce znajdzie się na stronie www.dla-dzieci.eu

 

(dost./red.)

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie