Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Gryfinianka na znaczku pocztowym w Irlandii

Fotografia pochodzącej z Gryfina Anny Gąciarz znalazła się na jednej z serii znaczków pocztowych wydanych w Irlandii. Tamtejsza firma An Post zdecydowała się wyemitować serię z podobiznami imigrantów, by pokazać nowe oblicze wielokulturowego społeczeństwa zielonej wyspy.

Reklama

Poza Polką na znaczkach znaleźli się także pochodząca z Chin funkcjonariuszka Gardy (policji), Nigeryjczyk pracujący jako funkcjonariusz ochrony podatkowej oraz student z Kongo. Znaczki można kupić we wszystkich większych urzędach pocztowych w Irlandii.

Powrót do tańca
Anna Gąciarz przez 13 lat była tancerką Teatru Tańca Współczesnego Vogue działającego przy Gryfińskim Domu Kultury, z czego przez cztery sezony była szefem artystycznym zespołu. Jest absolwentką Szkoły Artystycznej Top Art w Szczecinie oraz Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, gdzie uzyskała magisterium na Wydziale Zarządzania Firmą. W 2005 r. podjęła pracę w Polskim Centrum Informacji i Kultury w Dublinie na stanowisku menadżera sztuki, a rok później w dziale marketingu jednego z irlandzkich banków. W 2009 r. powołała do życia zespół 50% Male Experimental Theatre, z którym kontynuuje swoją kreatywną przygodę z tańcem współczesnym i teatrem fizycznym. Grupa ma na swoim koncie cztery spektakle pokazywane m.in. na najbardziej prestiżowych festiwalach teatralnych i tanecznych w Irlandii. Jeden z nich, „Peter Pans”, gryfińska publiczność mogła zobaczyć podczas festiwalu Sztukowanie.
Rozmowa z Anną Gąciarz w aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie