Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

Gratka dla miłośników E-booków

Prawie siedemset tytułów, główne podręczników akademickich, swobodny dostęp, oraz nowoczesne narzędzia edycji. Oto nowy system IBUK Libra, który został uruchomiony w gryfińskiej bibliotece.

Reklama
Od połowy stycznia 2014 roku Biblioteka Publiczna w Gryfinie wykupiła dostęp do wybranych publikacji z elektronicznej czytelni IBUK Libra. Jak dotychczas jest to 558 tytułów zakupionych i 121 otrzymanych gratisowo. Zdecydowana większość pozycji, to podręczniki akademickie.
- Pozwoli to ułatwić korzystanie ze źródeł studentom, którzy nie będą musieli tracić czasu na żmudne wertowanie setek stron – mówi Marian Anklewicz z gryfińskiej biblioteki.
W bibliotece obowiązują kody PIN, dlatego aby korzystać z publikacji w domu należy powiązać swój PIN z osobistym kontem myIbuk. Poprzez to konto można korzystać z zaawansowanych funkcji pracy z książką, takich jak wyszukiwanie wewnątrztekstowe, dodawanie zakładek, zaznaczanie fragmentów tekstu wprowadzanie własnych notatek, tagowanie fragmentów, eksport notatek - prześlij / udostępnij notatkę / zakładkę. Zastosowana w IBUK Libra aplikacja do czytania książek działa w oknie przeglądarki. Nie ma potrzeby instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania. Katalog IBUK Libra działa w każdej przeglądarce internetowej. Korzystanie z czytnika myIBUK jest możliwe w przeglądarce internetowej, która wspiera standard HTML5. Zalecane jest używanie aktualnej wersji Mozilla Firefox, Google Chrome lub Safari, jak również przeglądarki Internet Explorer od wersji 10. Starsze wersje IE nie zapewniają wsparcia standardu HTML5 oraz zawierają poważne luki w bezpieczeństwie. Do prawidłowego działania aplikacji niezbędne jest stabilne połączenie z siecią Internet o przepustowości min. 512kb/s (zalecamy 2Mbps). Należy zezwolić na wykorzystywanie plików cookie oraz JavaScript. Aplikacja komunikuje się przy użyciu protokołu HTTP (port 80) oraz HTTPS (443).
- Mamy nadzieje że ten sposób korzystania z naszych  zasobów, zyska szybko nowa rzeszę czytelników – Mówi M. Anklewicz.
Na wszystkie pytania odnoszące się do kwestii korzystania z e-czytelni odpowiedź można uzyskać w czytelni gryfińskiej biblioteki.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie