Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

"Granty strażackie 2022" dla naszego powiatu

Cztery jednostki OSP z powiatu gryfińskiego znalazły się na liście beneficjentów tegorocznych "Grantów Strażackich", przyznawanych przez Urząd Marszałkowski

Reklama

Łącznie wyróżnione zostały 32 remizy z Pomorza Zachodniego. Pieniądze, które otrzymały (600 tys. zł) zostaną przeznaczone na wykonanie najpotrzebniejszych prac remontowych, modernizacyjnych oraz konserwatorskich w budynkach OSP oraz w ich otoczeniu.

- Dzięki „Grantom Strażackim” unowocześnionych zostało do tej pory 71 remiz, przed nami kolejne 32 bardzo potrzebne inwestycje. Gratuluję wszystkim OSP przyznania grantu, a już w najbliższym czasie będziemy podpisywać umowy z beneficjentami - skomentował wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego, Olgierd Kustosz.

O zlecenie zadania mogły ubiegać się Ochotnicze Straże Pożarne – realizujące zadania statutowe na terenie Województwa Zachodniopomorskiego oraz wpisujące się w Strategię Rozwoju Krajowego Systemu Ratowniczo–Gaśniczego województwa zachodniopomorskiego. Z zastrzeżeniem, że z tegorocznego naboru wyłączone są OSP, które otrzymały dotacje w 2021 r.

W gronie nagrodzonych znalazły się cztery jednostki OSP z powiatu gryfińskiego. Kwotą 19 950 tys. zł wsparta została OSP w Osinowie Dolnym (gmina Cedynia), 15 tys. zł powędruje do OSP Cedynia, 17 tys. zł do OSP Czachów (gmina Cedynia), zaś 18 tys. zł do OSP Góralice (gmina Trzcińsko-Zdrój).

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie