Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Gospodynie Wiejskie pozyskały 5 tys. zł i zaprosiły wszystkich na wspólną biesiadę [GALERIA]

Koło Gospodyń Wiejskich Lubiczanki z Lubicza pozyskały grant w wysokości 5000 zł z programu Lasów Państwowych „Natura od kuchni” i przygotowały imprezę „Dary z lasu”, na którą zaprosiły mieszkańców wsi, a w szczególności seniorów

Reklama

Stoły uginały się od smakołyków: zupa grzybowa, krokiety, pierogi, sałatki, tarty, do tego pieczony dzik i jeleń. Same dary z lasu.

- Sporym zainteresowaniem cieszył się myszołowiec (jastrząb Harrisa), ptak drapieżny, który zaprezentowany został przez jednego z myśliwych.  Spotkanie obfitowało w wiele miłych akcentów, ponieważ szczególnie wyróżniono zgromadzonych seniorów. Podziękowano także grupie wieńcowej, która z poświeceniem stworzyła wieniec dożynkowy - mówią organizatorzy, dodająć, że pięknie zaprezentowały się także dzieci ze świetlicy, które w żartobliwy i sentymentalny sposób śpiewały seniorom piosenki.

- Panie z Koła podziękowały także swojej przewodniczącej - Monice Niedźwieckiej, która jest motorem napędowym lubickich wydarzeń.
Kolejny raz społeczność Lubicza może być dumna z działań, które skupione są wokół Koła Gospodyń i Rady Sołeckiej. Warto przypomnieć, że wkrótce impreza andrzejkowa, a następnie mikołajkowa - przekazał fanpejdż gminy Widuchowa.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie