Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Gorąco pod bramą elektrowni

Niecodzienny przebieg miała zwołana pod bramą Dolnej Odry konferencja zasiadającej w Komisji Obrony Narodowej posłanki Koalicji Obywatelskiej. Spotkanie z mediami przerwali elektrowniani związkowcy

Reklama
Reklama

O godzinie 13.15 przy bramie głównej elektrowni Dolna Odra rozpoczęło się spotkanie Joanny Kluzik-Rostkowskiej z przedstawicielami lokalnych mediów. Posłance towarzyszyli radny powiatu gryfińskiego Hubert Andrych oraz radny Sejmiku Zachodniopomorskiego Artur Nycz.

Zasiadająca w sejmowej Komisji Obrony Narodowej posłanka Koalicji Obywatelskiej chciała rozmawiać min. o konieczności objęcia ochroną baterii Patriot infrastruktury krytycznej na Pomorzu Zachodnim, w tym również ZEDO.

W trakcie spotkania przed bramę wyszli związkowcy z elektrowni z banerem, na którym widniał napis "Ręce precz od Dolnej Odry". Liderzy związkowców (Anna Grudzińska - MOZ NSZZ Solidarność oraz Mariusz Kamiński MNSZZ Pracowników Elektrowni Dolna Dolna Odra) przerwali rozmowę posłanki z dziennikarzami. Wyrazili swój kategoryczny sprzeciw dla wykorzystywania wizerunku zakładu w imię politycznych korzyści przez przedstawicieli ugrupowania, które ich zdaniem nie przysłużyło się Dolnej Odrze.

Pomiędzy stronami doszło do wymiany zdań, która na szczęście zakończyła się dżentelmeńskim uściskiem dłoni.

Relację z tej spontanicznej konfrontacji zamieścimy w wydaniu naszego tygodnika 31 stycznia br.

Reklama

Komentarze (3)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji
 1. Cooler

  Cooler

  (109 komentarzy) 27 34

  Zgonie z zasadami dialogu i kultury osobistej oraz powszechnie przyjętymi normami współżycia społecznego...było zbanować tych związkowców i na sybir!!!

  Odpowiedz Zgłoś
 2. rafał

  rafał

  (127 komentarzy) 4 10

  Pstryk fotka i pyk lansik pani poseł zaliczony!

  Odpowiedz Zgłoś
 3. Piorun

  Piorun

  (99 komentarzy) 4 10

  Trzeba było sprzedać elektrownie Hiszpanom, nie byłoby tej politycznej szopki przed bramą, która zawsze przybiera na sile gdy zbliżają się wybory.

  Odpowiedz Zgłoś

Logowanie