Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Godzina „W” na pl. Solidarności w Gryfinie

Jak co roku obchody upamiętniające zryw powstańczy Warszawy w 1944 roku odbędą się 1 sierpnia na pl. Solidarności w Gryfinie. Poniżej komunikat przesłany nam przez Gryfiński Dom Kultury

Reklama

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino zaprasza na wydarzenie "Pamiętamy. 63 dni chwały!", które odbędzie się w poniedziałek, 1 sierpnia 2022 na pl. Solidarności w Gryfinie.

Równo o godz. 17:00, w godzinę „W”, rozpoczną się uroczystości z udziałem władz samorządowych, kombatantów i mieszkańców miasta. Nastąpi uroczyste złożenie kwiatów i wieńców pod powstańczą kotwicą na rondzie im. Powstańców Warszawskich.

Następnie, w ramach obchodów 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego odbędzie się okolicznościowy koncert pieśni patriotycznych - na scenie plenerowej na pl. Solidarności wystąpi zespół wokalny Ad Hoc oraz Michał Woźniak. Wstęp wolny.

Podczas koncertu czynna będzie wystawa „Powstanie Warszawskie 1944. Bitwa o Polskę”. Wystawa została przygotowana przez Biuro Edukacji Narodowej IPN Centrala w Warszawie i przedstawia podstawowe informacje o powstańczym zrywie w naszej stolicy w sierpniu i we wrześniu 1944 roku. Jest pierwszą – w całości kolorową – wystawą o Powstaniu Warszawskim, dzięki kunsztownemu procesowi koloryzacji zdjęć czarno-białych dokonanemu przez Mikołaja Kaczmarka. Zaprezentowane fotografie pochodzą ze zbiorów m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego, Polskiej Agencji Prasowej, Ośrodka KARTA i kolekcji prywatnych. Autor: Artur Kolęda. Cyfrowa koloryzacja zdjęć czarno-białych: Mikołaj Kaczmarek

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie