Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

GLHA. Występują w rozgrywkach od pierwszego sezonu!

Foto: Zbigniew Włodarczyk
Foto: Zbigniew Włodarczyk

W naszym dziale historycznym czas na drużynę-legendę. Wrangler jest zespołem, który nie odpuścił żadnej edycji GLHA! O tym i upływie czasu opowiada Arkadiusz Lebioda

Reklama
Reklama

W pierwszym sezonie "gryfińskiej halówki"występowaliśmy jako Animals. Skąd się wzięła? Grali u nas Wilk, „Kaczor” (śmiech). Ktoś rzucił roboczą nazwę, nie było lepszego pomysłu i zostało. Wrangler pojawił się natomiast już rok później, gdy Darek Kaczorowski został sponsorem naszej drużyny (dziś na grę składamy się wszyscy, ale historyczna nazwa została).

Początki są z dzisiejszej perspektywy bardzo ciekawe. W każdym zespole było po kilku byłych graczy Energetyka. Trybuny były zapełnione, ludzie bardziej niż dziś interesowali się lokalną piłką nożna w każdym wydaniu. Graliśmy w SP nr 3  taką śmieszną, włochatą piłką. Ćwierć wieku temu było dużo trudniej o stroje sportowe, niż dzisiaj.

Nasz komplet dostaliśmy od sponsora, Bogdana Wołowczyka, który przekazał komplet t-shirtów Borussi Dortmund. Pamiętam, że większość z nas grała w koszulce Stephane Chapuisata. To był taki szwajcarski napastnik, ówczesna legenda BvB.

Przebrani za Borussię zostaliśmy pierwszymi mistrzami „gryfińskiej halówki”. 

 

Więcej w Gazecie Gryfińskiej.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie