Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

GLHA. Disco Błękit zatrzymało Bigextreme [FOTO+VIDEO]

Mecz Pomerania - Straż Pożarna
Mecz Pomerania - Straż PożarnaAutor: Kamil Miler

Za nami czwarta kolejka w Gryfińskiej Lidze Halówki Amatorskiej. Mimo że w minioną niedzielę pauzowali piłkarze Odry Gryfino, to nie stracili prowadzenia w tabeli

Szansę na ich wyprzedzenie miał Bigextreme. Musiał jednak pokonać Disco Błękit. Zapowiadane na mecz kolejki starcie, faktycznie takie było. Przez 40 minut wynik był na styku, przez co było wiele emocji, zwłaszcza na koniec spotkania. Więcej zimnej krwi zachowali jednak „tańczący”, piłkarze wygrywając 6:5. Aż trzy bramki dla Disco Błękitu zdobył Hubert Jasiak. Porażka Bigextreme, które składa się głównie z młodych zawodników Energetyka i Odrzanki, to niespodzianka.

Wykorzystało to Ogniwo. Zespół z Babinka wygrał z Wranglerem 5:3 i z trzeciego miejsca wskoczył na drugie.

Pierwsze zwycięstwo w tej edycji odniosła Pomerania. Po pierwszej połowie piłkarze w zielonych koszulkach prowadzili 3:1. Ale w drugiej strażacy byli bliscy odrobienia strat. Ostatecznie zabrakło do tego jednej bramki.

Najbardziej jednostronnym widowiskiem był mecz Czarnych Lubanowo z PGE. Czarni wygrali 10:5, dzięki czemu zachowują bliski kontakt ze ścisłą czołówką. Po czterech kolejkach trudno wskazać faworyta rozgrywek. W tej edycji o tytuł mistrzowski powalczyć może pierwszych pięć zespołów w tabeli: Odra, Ogniwo, Bigextreme, Czarni i Disco.

Tym ciekawiej zapowiada się pojedynek Odry z Ogniwem, do którego dojdzie w najbliższą niedzielę o godzinie 13.00.

3. M. Pietraszewski (Disco) – 7

Następne mecze (8.12): godz. 10.00 Disco – Pomerania, godz. 11.00 PGE – Bigextreme, godz. 12.00 Wrangler – Czarni, godz. 13.00 Odra - Ogniwo