Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

Gazeta Gryfińska z wynikami wyborów jest już w sprzedaży!

Koniec głosowania! Komisje otwierają urny i zaczyna się liczenie. Potrwa do godzin porannych, ale już jutro ukaże się Gazeta Gryfińska z wynikami wyborów.

Reklama
Godzina. 4.50. Trwa druk Gazety Gryfińskiej z wynikami wyborów. Do drukarni w Pile dojeżdża samochód, którym to wydanie przyjedzie do Gryfina. Będzie to prawdopodobnie godzina 8.00-9.00. rano, wówczas rozpocznie się kolportaż wydania do kiosków!

Godzina 4.45.
W urzędzie wciąż gorąco. Do magistratu wchodzą członkowie kolejnych komisji. Wciąż trwa liczenie, a właściwie sprawdzanie dostarczonych protokołów. Rozstrzyga się sprawa mandatu w szkole "dwójce". Tam Michał Bojda i Czesław Skonecki mają równą liczbę głosów. Prawdopodobnie niedługo losowanie.

Godz. 01.46.
Wciąż spływają wyniki z kolejnych okręgów. Kończymy jednak relację na żywo, by przygotować dla Państwa jutrzejszą Gazetę Gryfińską. W niej podamy wyniki na burmistrza, zaprezentujemy nowych radnych Gryfina oraz opublikujemy relacje naszych dziennikarzy z Bań, a także z Widuchowej. Zapraszamy do lektury. Gazeta powinna być dostępna w sprzedaży już ok. godz. 9.00.
Godz. 00.50.
Burmistrz Piłat pogodził się z porażką. Wyszedł z urzędu. Tymczasem przewaga Sawaryna nad Muchą wynosi na chwilę obecną niecałe tysiąc głosów.
Godz. 23.55. W okręgu 12 prawdopodobnie remis. Taką samą liczbę głosów zdobyli Czesław Skonecki i Michał Bojda. Jeśli ta informacja się potwierdzi, odbędzie się losowanie, które wyłoni radnego z tej dwójki.
Godz. 23.46. Zaczyna zarysowywać się przewaga Mieczysława Sawaryna nad Rafałem Muchą. Po spłynięciu nieoficjalnych wyników z niemal połowy lokali, Sawaryn ma ok. 10% przewagi nad Muchą. Henryk Piłat ma dużą stratę do tej dwójki.

Godzina 23.30.
Nieoficjalne informacje z pierwszych pięciu komisji. Sawaryn z Muchą zdecydowanie prowadzą.
Godzina 23.30. W Radziszewie może rozpocząć świętowanie Zenon Trzepacz.
Godzina 23.25.
Tymczasem w Gryfinie do rady dostaje się dwójka z listy Mieczysława Sawaryna, to: Piotr Zwoliński i Łukasz Kamiński.
Godzina 23.22. Kolejne nieoficjalne wyniki. Okręg 20 (lokal w Nowym Czarnowie) wygrana Małgorzaty Rubczak. Okręg 18 (lokal w Dołgich) zwycięstwo Małgorzaty Wisińska.
Godzina 22.15. Mamy nieoficjalne wyniki na radnych. Mandaty przypadną raczej Rafałowi Gudze i Tomaszowi Namiecińskiemu.

Godzina 21.20
. W magistracie nerwowa atmosfera wyczekiwania, ale komisja dopiero zaczynają sortować głosy.
Godzina 21.00. Koniec głosowania!
Godzina 20.57. Ostatnie minuty głosowania. Tymczasem wiemy, że głosowanie nie było tak idealne. Na kartach głosowania do rady powiatu (żółta książeczka) były błędy. Zdarzały się karty z brakującymi stronami, czy innymi błędami.
Godzina 20.55. Jesteśmy już w magistracie. Burmistrz jest w swoim gabinecie, nie ma jednak kandydatów na radnych z jego ugrupowania, co było normą 4 i 8 lat temu.
Godzina 20.50. Nieoficjalnie - w Dołgich frekwencja przekroczyła już 56%. W Czepinie i Pniewie jest tak dużo głosów, że trzeba było dowieźć dodatkowe urny.
Godzina 19.50. Frekwencja w gminie Gryfino, policzona w komisjach o godzinie 17:30 wynosi oficjalnie 40,12%.
Godzina 17.30. Frekwencja na godzinę 12:0 w gminie Gryfino wyniosła 13,62%. Teraz z nieoficjalnych informacji wynika, że jest znacznie wyższa w granicach 40%. Cztery lata temu w wyborach samorządowych w Gryfinie zagłosowało 53% uprawionych.
Godzina 12.30. Głosowanie w gminie Gryfino trwa bez zakłóceń. Straż miejska nie odnotowała żadnych incydentów i naruszeń ciszy wyborczej.
Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie