Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Gazeta Gryfińska: E. Kuduk nie jest już dyrektorem OSiR

Z dniem 1 stycznia zniknęła jednostka budżetowa o nazwie Ośrodek Sportu i Rekreacji, która przez ostatnie dekady zarządzała m.in. obiektami sportowymi i rekreacyjnymi w gminie Gryfino. Co miał na celu taki zabieg?

Reklama

- Likwidacja Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gryfinie podyktowana jest brakiem ekonomicznego uzasadnienia dla funkcjonowania w Gryfinie dwóch jednostek realizujących zadania gminy w zakresie spraw dotyczących kultury fizycznej, w tym terenów rekreacyjnych i urządzeń sportowych tj. Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gryfinie oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Gryfinie. Przekazanie majątku Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gryfinie do jednostki budżetowej Centrum Sportu i Rekreacji w Gryfinie wpłynie na obniżenie kosztów ogólnych (administracyjnych), bardziej efektywną organizację zarządzania mieniem w stosunku do stanu obecnego oraz możliwość oferowania kompleksowych usług – napisano w uzasadnieniu uchwały.

[...]

Gmina zapewnia, że pracownicy pracujący wcześniej w OSiR są bezpieczni, a ich warunki pracy zostały zachowane. Zmieniły się jedynie warunki zatrudnienia dla Eugeniusza Kuduka, dotychczasowego dyrektora OSiR. Po fuzji został wicedyrektorem CSiR. Jego szefem jest Edyta Zart, wcześniej pełniąca funkcję dyrektor CW Laguna. Jak mówi P. Nikitiński, już pół roku temu - podczas pierwotnie składanego projektu uchwały o fuzji - E. Kuduk zaakceptował takie rozwiązanie.

Co miała na celu ta fuzja? Czy po niej dojdzie do rozwoju infrastruktury turystycznej i sportowej? Więcej na ten temat w aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie