Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Gazeta Gryfińska. Dzik z ASF przy ogrodach działkowych w Gryfinie

Pani Paulina znalazł młodego dzika we wtorek przy ogrodach działkowych przy ul. Brzozowej w Gryfinie. Krzątał się w jej kompostowniku. Był wyraźnie osłabiony. Przez dwa dni podejmowała szereg prób, aby odpowiednie służby zabrały zwierzę. Bezskutecznie. Dopiero, gdy zdechł, został zabrany i wysłany do badania czy przyczyną jego śmierci było ASF. Wynik okazał się dodatni. Niestety, procedury zawiodły - czas usprawnić system, bo sytuacja jest poważna

Reklama

Kilkumiesięczny, wyraźnie chory dzik przebywał przy ogrodzeniu ogrodu działkowego (ROD przy ul. Czechosłowackiej) pani Pauliny od ok. godz. 11.00 we wtorek (26.07). Zwierzę upodobało sobie kompostownik, znajdujący się za ogrodzeniem działki. Jego zachowanie wzbudziło niepokój kobiety.

- Leżał w kompostowniku i wydawał przerażający dźwięk. Był nieduży, miał może z 50 cm i mógł ważyć kilkanaście kilogramów. Mój kuzyn jest leśniczym, gdy opisałam mu zachowanie dzika, stwierdził, że prawdopodobnie ma gorączkę i jest chory na ASF – opowiada nam pani Paulina.

Wówczas chwyciła za telefon i zaczęła dzwonić do różnych instytucji, w których teoretycznie powinna otrzymać pomoc. W praktyce okazało się, że nastąpiła typowa spychologia.

Cały artykuł w aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie