Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

GALKO. She Biżuteria poza play-offami! [FOTO+VIDEO]

Autor: Kamil Miler

Przed rozpoczęciem 20. edycji wiele osób upatrywało w She Biżuterii głównego faworyta w walce o awans. Para Nowaczyk – Hamdaoui była tego mocnym argumentem. Tymczasem w decydującym meczu pierwszej rundy She Biżuteria przegrała z SKSM i nie zagra nawet w play-offach, a rundę rewanżową spędzi w małej tabeli (miejsca 5-10).

Koszykarzom „klejnotów” długo będzie śniła się po nocach nazwa SKSM. To właśnie z tą ekipą zmierzyli się w ostatnim meczu rundy zasadniczej. Tak jak się można było spodziewać mecz był bardzo emocjonujący, wszakże tylko zwycięzca mógł dostać się do półfinałów 20. edycji, a przegrany karnie spędzi resztę edycji w małej tabeli. Karnie, gdyż obie ekipy od wielu lat cały czas walczą w strefie medalowej.

SKSM dość szybko osiągnęło niemal 10-punktową przewagę. Stopniała ona przed przerwą. W drugiej połowie przewaga SKSM była różna, ale nie dało sobie go wydrzeć do końca spotkania. Co prawda na dwie minuty przed końcem SKSM wygrywało aż 11 punktami, a przegrało tylko dwoma, ale to maksimum na co było stać She Biżuterię w końcówce. Ostatni kosz dla She Biżuterii padł niemal równo z końcową syreną. Dodajmy, że ostatnią minutę SKSM grało bez Musiała, Walaska i Klaty, którzy opuścili parkiet za pięć przewinień. To właśnie dlatego She Biżuteria momentalnie zniwelowała sporą stratę. Gdyby mecz potrwał kilka minut dłużej, szala zwycięstwa zapewne przechyliłaby się na jej korzyść.

Zawodnicy klejnotów nie zagrali na swoim najwyższym poziomie. Dwójka, która miała prowadzić zespół, czyli Nowaczyk i Hamdaoui grała z przestojami. Hamdaoui dopiero w ostatnich dziesięciu minutach złapał właściwy rytm pod koszem rywala. Nowaczyk z kolei pierwszy raz wszedł na parkiet po kontuzji (skręcenie nogi). Widać było, że nie czuł piłki, a w drugiej połowie nie miał już takiej dynamiki, jak jeszcze niedawno. Dobrze, szczególnie w decydujących minutach, zagrał za to Musiał. Kilka minut przed piątym faulem miał całą serię celnych rzutów po swoich firmowych szybkich wejściach pod kosz. Właśnie te punkty prawdopodobnie były decydującymi o zwycięstwie SKSM. Mimo kilku strat w pierwszej połowie, to on został więc bohaterem spotkania, które oglądał pełen balkon w sali SP 1.
{videobox}82373302{/videobox}

W pozostałych spotkaniach nie było tak wiele emocji. Dolna Odra bez problemów pokonała ALO. Cech nie sprostał Bud-Matowi, który przekroczył barierę stu punktów. Spodziewanych emocji nie było także w meczu dwóch jedynych drużyn bez zwycięstwa w tej edycji. Gmina po dobrej pierwszej połowie pewnie wygrała z ASP 1 i to właśnie Absolwenci SP 1 zostali jedyną ekipą bez wygranej.

Druga runda 20. edycji rozpocznie się 16 stycznia. Wtedy też rozegrane zostaną dwa pierwsze mecze półfinałowe, Dolnej Odry z SKSM i Bud-Matu z La Lucienne. Reszta drużyn zagra w małej tabeli (mecz i rewanż) o miejsca 5-10. Rozgrywki 20. edycji potrwają prawdopodobnie do maja.

Dolna Odra – ALO 88:51 (44:29)
DO: Kowalski 22 (2), Ziemba 21 (2), Pieluchowski 14 (1), Tołłoczko 14, Grzesik 11 (3), Kwiatkowski 6
ALO: Dudkiewicz 29 (3), Stankiewicz 14, Dudkiewicz 4, Sikora 4

Cech – Bud-Mat 53:101 (22:50)
Cech: Lewandowski 18 (4), Grzegorek 13, Siwiński 12 (2), Motyka 8, Kozakiewicz 2
Bud-Mat: Starosta 34 (5), Podfigurny 29, Mężyński 17, Blejsz 10, Jarmołowicz 6 (2), Janczura 3, Sołoniuk 2

SKSM – She Biżuteria 67:65 (30:27)
SKSM: Musiał 27 (1), Szymoniak 11 (1), Skocelas 9 (1), Klata 8 (2), Rzeźnicki 6, Marciniak 4, K. Walasek 2
SB: Hamdaoui 26 (2), Nowaczyk 17 (1), Pląska 6, Pluta 6, Filip 4, Stelmach 4, Kowalski 2