Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Gadowski trzeci w Europie!

Podczas zakończonych w niedzielę Mistrzostw Europejskich Polacy wywalczyli 39 medali. Na dorobek ten złożył się również parawioślarz z gminy Widuchowa

Dla niezorientowanych spieszymy z tłumaczeniem. Przez ostatnie dwa tygodnie w Monachium o medale europejskiego czempionatu rywalizowali przedstawiciele kilku dyscyplin sportowych. Najwięcej mówiło się oczywiście o doskonałych lekkoatletach, którzy zdobyli łącznie czternaście medali ME, lecz na podium imprezy stawali również specjaliści w innych dziedzinach.

W kajakarstwie (rekordowych 15 krążków!), wspinaczce sportowej (4), kolarstwie torowym (4) oraz wioślarstwie. Ze względów regionalnych skupimy się właśnie na wiosłach. Jeden z dwóch medali, który wywalczyli Polacy, zdobył bowiem nasz Michał Gadowski.

Mowa o parawioślarzu pochodzącym z Żelechowa w gminie Widuchowa. 32-latek regularnie gości na naszych łamach. Po raz ostatni, w czerwcu, gdy razem z Jolantą Majką wygrał w Pucharze Świata. Parawioślarze Startu Szczecin startują w rywalizacji PR2Mix2x, czyli mieszanej dwójce. Właśnie w niej wywalczyli brązowe medale podczas monachijskich ME, dając wyprzedzić się tylko parze z Ukrainy (złoto) i Francji (srebro).

- Ukraina w tym sezonie zaskakuje. Początek w naszym wykonaniu był bardzo dobry. Czułem po 500 metrach, że nawiążemy walkę i będzie dobrze. Niestety zgubiliśmy lepszą pozycję po tysięcznym metrze. Wtedy rywale trochę nam uciekli. Spadliśmy na trzecie miejsce i dowieźliśmy je do końca, wywalczając brązowe medale – skomentowali chwilę po starcie na antenie TVP Sport.

W rozmowie z dziennikarką padło też pytanie o najbliższą przyszłość. Już bowiem we wrześniu, w Racicach odbędą się bowiem Parawioślarskie Mistrzostwa Świata.

- Dziś zebraliśmy kolejne doświadczenia, zrobiliśmy kolejny krok przed MŚ. Musimy dalej trenować i walczyć – uznali nasi zawodnicy, którzy w tym roku wygrali nie tylko Puchar Świata w Poznaniu, ale też w Paryżu.

Pokonywali wówczas całą światową czołówkę, również osady z Francji i Ukrainy. Niewykluczone, że uczynią to ponownie, już za kilkanaście dni.