Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Finał WOŚP znowu w centrum

Gryfiński finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wróci na Pl. ks. Barnima I.

To wspólna decyzja burmistrza, Mieczysława Sawaryna i Marii Zalewskiej, dyrektor Gryfińskiego Domu Kultury, organizatora przedsięwzięcia w naszym mieście.

- Wspólnie doszliśmy do wniosku, że warto wrócić z odbywającym się w drugą niedzielę stycznia, a trwającym przez kilka godzin imprezą do serca miasta – informuje dyrektor GDK. – Teraz nie jesteśmy w stanie przewidzieć warunków pogodowych, ale nie da się ukryć, że w ubiegłym roku na nabrzeżu bardzo wiało – kontynuuje M. Zalewska.

Szefowa gryfińskiej kultury zwraca także uwagę na bliskość Klubu Nauczyciela, gdzie wolontariusze zbierający przez cały dzień pieniądze, obsługa koncertu i artyści tradycyjnie będą mogli się ogrzać.

- Brak stałego przyłącza prądu na nabrzeżu powoduje dodatkowo zwiększenie kosztów przedsięwzięcia. Na Pl. ks. Barnima I nie będzie takiego problemu – kończy dyrektor Gryfińskiego Domu Kultury.

 

Ruszyła zbiórka fantów

Gryfiński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczął przyjmowanie aukcyjnych przedmiotów.

Można je przynosić do Centrum Informacji Turystycznej, które mieści się na gryfińskim nabrzeżu, w dni robocze miedzy godz. 9.00 a 17.00. Dary przekazane przez gryfinian zostaną zlicytowane podczas XXIII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w niedzielę, 11 stycznia 2015 r.

- Tym razem fundacja Jerzego Owsiaka organizuje przedsięwzięcie dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów – informuje Adam Lewiński, szef gryfińskiego sztabu WOŚP.

 
 

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie