Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Film o historii naszego regionu w TVP Historia [WIDEO]

Na antenie TVP Historia miała miejsce premiera filmu o naszym regionie. Kto nie obejrzał, nie musi żałować. Produkcja jest bowiem dostępna za darmo w internecie

Reklama

- Ten fabularyzowany dokument to swego rodzaju opowieść-wędrówka po ziemiach naszego kraju i Europy przed bez mała 7000 laty, co bezpośrednio przekłada się na wysoki walor poznawczy i edukacyjny filmu. Dzięki plenerom, scenografii, rekonstruktorom, animacji 3D, precyzyjnie zaplanowanym kadrom, widzimy świat, który już dawno przestał istnieć. Tego typu filmy w kinematografii polskiej praktycznie nie istnieją – reklamuje swoją produkcję TVP Historia.

Mowa o dokumencie „Rondele – wielka zagadka sprzed 7000 lat”, który miał telewizyjną premierę w niedzielę 1 stycznia. O pracach nad jego tworzeniem pisaliśmy w czerwcu 2021 roku, gdy ekipa filmowa oraz naukowcy odwiedzili Nowe Objezierze.

To właśnie w tej niewielkiej miejscowości niedaleko Cedyni – ale znajdującej się w granicach gminy Moryń –powstały budowle, o których traktuje opisywana produkcja.

Dokument obejrzeć można TUTAJ.

 

Więcej piszemy w Gazecie Gryfińskiej.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie