Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Fajerwerków używaj z głową

Autor: freeimages.com

Straż miejska i policja uczulają przed beztroskim używaniem fajerwerków w trakcie sylwestra. Poniżej prezentujemy komunikat służb w tej sprawie.

Reklama
W związku ze zbliżającym się Sylwestrem i Nowym Rokiem, Straż Miejska w Gryfinie oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, zwraca się z prośbą o zachowanie szczególnych środków ostrożności podczas używania fajerwerków i stosowania się do niżej wymienionych zasad.

                Przed odpaleniem należy zapoznać się z instrukcją obsługi.

  • W żadnym wypadku nie wykonujemy prób w zamkniętych pomieszczeniach, ani także na balkonach, tarasach, w oknach itp.
  • Upewniamy się czy nie wyrządzimy nikomu krzywdy, a także nie spowodujemy zniszczeń. Należy przewidzieć, w jakim kierunku może przemieścić się petarda. Szczególną uwagę zwracamy na domy, samochody i drzewa.
  • Nie eksperymentujmy na własną rękę. Różnorodność dostępnych środków jest bardzo duża i na pewno znajdziemy satysfakcjonujący nas produkt.
  • Nie powinno się używać fajerwerków pod wpływem alkoholu. Zwróćmy uwagę, aby nasi towarzysze również tego nie robili. W towarzystwie bardzo często spotkać można osobę niepijącą. Lepiej, żeby ona się tym zajęła.
  • Po odpaleniu lontu należy niezwłocznie odsunąć się na bezpieczną odległość. W przypadku niewypału nie podchodźmy do niego przez kilka minut, a tym bardziej NIE ODPALAJMY PONOWNIE! Podczas niespodziewanego wybuchu nie mamy czasu na reakcję i zazwyczaj kończy się to tragicznie.

PAMIĘTAJ!!!

Wbrew pozorom nie tylko głupota jest przyczyną wypadków. Często brak wyobraźni lub zachowanie zbyt małej ostrożności może doprowadzić do tragedii. Należy pamiętać, że wypadki nie tylko zdarzają się „innym”. Każdy, mający styczność z materiałami pirotechnicznymi jest narażony na niebezpieczeństwo. Zazwyczaj wystarczy odrobina rozwagi by móc w bezpieczny sposób czerpać korzyści z fajerwerków.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie