Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Eliza Rybicka z Radziszewa mistrzynią kraju!

Pochodząca z Radziszewa Eliza Rybicka wraca z Mistrzostw Polski Juniorek w Gimnastyce Artystycznej z workiem medali, w tym złotem wywalczonym w układzie ze wstążką! Jej sukces pokazuje, jak ważna w sporcie jest systematyczność, cierpliwość oraz upór

Reklama

- Nie byłam gotowa na to, że zdobędę tytuł mistrzyni Polski – powiedziała nam na gorąco po występie, który pozwolił jej wejść na najwyższy stopień podium.

Wiedziała wprawdzie, że stać ją na medale – mowa wszak o gimnastyczce, która od 2020 r. jest członkinią kadry narodowej juniorek – lecz jadąc do Trzebnicy w województwie dolnośląskim nawet nie marzyła o złocie.

- Nie dlatego, że nie wierzyłam w swoje możliwości. Po prostu, uważałam, że rywalki będą ode mnie lepsze – mówi Eliza Rybicka, która od niedzieli nosi dumne miano „mistrzyni Polski juniorek”.

Z Trzebnicy, gdzie odbyły się najważniejsze zawody sezonu, wraca zresztą z kompletem medali, bo do złota w układzie ze wstążką dołożyła dwa brązowe, w układzie z piłką i maczugami! Mało brakowało, a miałaby też medal w wieloboju, który ukończyła na czwartej pozycji.

I bez tego jej osiągnięcie zapisało się w historii gryfińskiego sportu. A przecież ma dopiero 14 lat i tak wiele przed sobą!

 

Więcej w jutrzejszym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie