Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Eliksir znowu w akcji!

Autor: Gryfiński Dom Kultury

Na początku tego roku pojawi się możliwość obejrzenia spektaklu „Eliksir młodości – czyli rzecz o niedalekiej przyszłości” w wykonaniu gryfińskiego Teatru Eliksir działającego przy Gryfińskim Domu Kultury.

Reklama

Aktorami tworzącymi grupę są głównie studenci Gryfińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz inni dojrzali mieszkańcy Gryfina, a także młodzież z Teatru Uhuru.

Sztuka opowiada historię pewnej nalewki na bazie spirytusu i olejku różanego, którą wymyśliła lokalna znachorka. Szybko okazuje się, że jest to tytułowy eliksir młodości, który – po prostu działa! Przed mieszkańcami miasteczka pojawi się szansa odzyskania młodości. Wkrótce też cała gmina będzie miała szansę stać się sławna, bogata i, co najważniejsze, odmłodzona. W spektaklu nie brakuje odniesień i aluzji do spraw lokalnych związanych z kulturą i życiem społecznym naszego miasta.

-Śmiech to zdrowie, a w naszym spektaklu go nie brakuje, bowiem „Eliksir młodości” to zabawna i dowcipna komedia oparta na autorskim scenariuszu i na motywach bliskich wszystkim ludziom,  a w szczególności tym w dojrzałym wieku. Śmiejemy się sami z siebie, z innych i z tego, co nas na co dzień spotyka - informuje Janusz Janiszewski, autor scenariusza i reżyser spektaklu.

Czym w finale okazał się eliksir młodości? Tego będzie można dowiedzieć się już we wtorek, 7 stycznia. Spektakl zostanie zaprezentowany w sali widowiskowej Gryfińskiego Domu Kultury o godz. 11.00. Wstęp wolny. Obowiązują jedynie wejściówki, które można odbierać w Centrum Informacji Turystycznej w Pałacyku pod Lwami w dni robocze od godz. 10.00 do 17.00. Informacje o spektaklu można odnaleźć na stronie: www.uhuru.gdk.com.pl lub pod numerem telefonu: 501 791 491.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie