Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Eliksir i „Okno”

Teatr Eliksir złożony głównie ze studentek Gryfińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przygotował drugą premierę. Spektakl „Okno” to impresja poetycka o pięknie świata, cudzie istnienia i przemijaniu.

- Praca nad spektaklem trwała bardzo długo, bo było to duże wyzwanie dla aktorek. Po komediowym „Eliksirze młodości” ten spektakl jest czymś zupełnie innym – informuje Janusz Janiszewski, reżyser spektaklu. - To niepowtarzalna okazja spotkania się teatrem, którego dzisiaj już właściwie nie ma, czyli z teatrem poetyckim - dodaje.

W spektaklu znalazły się m.in. wiersze Haliny Poświatowskiej, Osipa Mandelsztama, Fernando Pessoi czy ks. Jana Twardowskiego.

- Zadanie było dużym wyzwaniem i aktorki-amatorki musiały pokonać kilka poziomów trudności: opanowanie pamięciowe tekstów, właściwa interpretacja w przestrzeni scenicznej, w której dużą rolę odgrywa scenografia, obraz i muzyka Erika Satie. Ale dzięki tej pracy powstało dzieło medytacyjne, które jest okazją do zadumy nad naszym życiem, co dzisiaj  w naszym rozpędzonym świecie jest czymś unikalnym – kontynuuje J. Janiszewski z Gryfińskiego Domu Kultury.

Autorem scenariusza i reżyserem spektaklu jest Janusz Janiszewski, a w przedstawieniu występują Tamara Szymańska, Danuta Szydło, Ewa Basista, Józefa Łodykowska i Wiesława Glińska. Dwa premierowe pokazy zostały zaplanowane na piątek, 22 maja o godz. 18.00 i w niedzielę, 24 maja o godz. 17.00. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na Scenie pod Lwami przy ul. Chrobrego 48 obowiązują darmowe wejściówki, które można odebrać w Centrum Informacji Turystycznej na gryfińskim nabrzeżu w dni robocze od godz. 9.00 do 17.00.

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie