Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

e-Corsa trafiła do gryfińskiej policji

Nowoczesne, ekonomiczne i przyjazne dla środowiska elektryczne pojazdy zasilą flotę zachodniopomorskiej Policji. Fundacja Enea przekazała dwie nowe e-Corsy do wsparcia działań operacyjnych. Samochody te trafią do funkcjonariuszy z Komend Powiatowych Policji w Gryfinie i Wałczu

Reklama

Przed budynkiem Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie nastąpiło uroczyste przekazanie kluczyków do nowych nieoznakowanych e-pojazdów.

- Elektryczne ople corsa są przyjazne dla środowiska. Nie emitują do atmosfery spalin i dwutlenku węgla, zapewniają dłuższe bezawaryjne użytkowanie oraz wygodę w codziennej eksploatacji. Pojazdy są przekazywane przez Fundację ENEA nieodpłatnie. To element działań Grupy ENEA na rzecz promocji celów zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu, w realizację których jest aktywnie zaangażowana. Elektryczne pojazdy trafiają do komend położonych na terenie działania Enei Operator – spółki odpowiedzialnej za dystrybucję energii elektrycznej - mówi rzecznik prasowy KPP.

Przekazane elektryczne radiowozy wyposażone są w silniki o mocy 136 KM oraz baterie o pojemności 50 kWh, w optymalnym przypadku będą mogły pokonać dystans sięgający 330 km. W samochodach znajdą się także m.in. czujniki parkowania, kamera cofania i układ wspomagania hamowania.

- W wydarzeniu wziął udział Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, Wiceprezes Zarządu ds. Operacyjnych ENEA S.A. Marcin Pawlicki, nadinsp. Tomasz Trawiński Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie, dr. Marek Jasztal Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie, podinsp. Wojciech Wnuk I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wałczu, podinsp. Radosław Purtak Komendant Powiatowy Policji w Gryfinie oraz koordynator Zespołu ds. Funduszy Pomocowych KWP w Szczecinie Ewa Maślana - podano w prasowym komunikacie.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie