Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

Dzisiaj kolejny rzut "czwartków"

W poprzednim tygodniu zainaugurowana została nowa edycja Czwartków Lekkoatletycznych. Kolejne zawody już dzisiaj!

Reklama

Uczestnicy zawodów nie mogli narzekać na warunki pogodowe. Przez cały dzień świeciło słońce, co mogło mieć wpływ na wysoką frekwencję zawodów.

- Trudno określić dokładną liczbę startujących, ale z naszych wyliczeń wynika, że przyszło 150 zawodników, może nawet więcej – mówi Jacek Stefański.

Pierwszy rzut tegorocznej imprezy odbył się z jedną małą zmianą. Zamiast rzutu piłeczką palantową młodzi lekkoatleci rywalizowali w pchnięciu kulą: dziewczęta dwukilogramową, zaś chłopcy trzykilogramową. Jak tłumaczą organizatorzy, zmiana ta została narzucona przez ogólnopolski regulamin „czwartków”.

- W kuli zmierzyli się zawodnicy i zawodniczki urodzeni w 2009 roku. Młodsi w piłeczce. W pozostałych konkurencjach było już bez zmian. Uczestnicy rywalizowali w biegach na 60, 300, 600 i 1000 metrów oraz w skoku w dal i skoku wzwyż – wyliczają organizatorzy.

Ze względu na liczbę uczestników, konkurencji i kategorii wiekowych, zwyczajowo nie podamy wyników po każdym rzucie. Uczynimy to zbiorczo, po ostatnich zawodach. Jesienią odbędą się łącznie cztery. Plan zakłada, że kolejne rzuty dojdą do skutku 16, 23 i 30 września, w godzinach od 16.30 do 18.00, na stadionie przy SP nr 3 w Gryfinie.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie