Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Dziś stek z jelenia za kasę, a jutro darmowy żurek dla ubogich

Hubert Woś gotuje w swoim foodtrucku przy ul. Bolesława Krzywoustego, na terenie starego młyna w centrum Gryfina. Oprócz klasycznych burgerów z dziczyzny, często zaskakuje swoich klientów nowymi pozycjami w menu. Dziś można u niego nabyć steka z jelenia. Gotuje również na jutro ogromny gar żurku dla ubogich

Reklama

Zjedliśmy średnio wysmażonego steka z jelenia – serio, było pyszne. Uprzedzając pytania i zarzuty, zapłaciliśmy za niego pełną stawkę, czyli 30 zł.

Jeśli lubicie dziczyznę, to w te pędy ruszajcie do Dzikiego Łosia, bo wkrótce ta pozycja może być wykreślona z dzisiejszego menu, chociaż Hubert zapewniał nas, że zamarynowanych kawałków mięsa na steki jeszcze trochę posiada.

Głównym tematem tego artykułu jest jednak akcja, jaką po raz kolejny inicjuje Hubert. To człowiek znany z dobrego serca, chętnie angażujący się w akcje charytatywne. Dlatego dziś w nocy gotować będzie ogromny gar żurku, którym jutro od godz. 15.00 za darmo będą mogły poczęstować się osoby bezdomne, ubogie, samotne, w trudnej sytuacji życiowej.

- Przygotuję ok. 150 porcji. Mogę poczęstować ludzi na miejscu, ale jeśli ktoś chce zabrać żurek do domu, zachęcam do tego, aby przychodzić z własnymi słoikami lub innymi naczyniami. Akcja skierowana jest do osób w trudnej sytuacji materialnej – mówi Hubert Woś, prosząc, aby ludzie przekazywali wieści dalej, tak, by informacja skutecznie dotarła do osób z problemami bytowymi.

Reklama

Komentarze (1)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji
  1. Miki

    Miki

    (51 komentarzy) 3 4

    Świetny pomysł. Hubert, jesteś gość!

    Odpowiedz Zgłoś

Logowanie