Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

Dziś kolejna sesja Rady Miejskiej w Gryfinie

Końcówka roku to gorący okres w samorządach. Radni z gminy Gryfino będą głosować nad istotnymi uchwałami, decydując m.in. o wysokości opłat za śmieci oraz wysokości podatków obowiązujących od stycznia.

Reklama

Sesja rozpocznie się dziś o godz. 10.00. Radni zajmą się m.in. uchwałą w sprawie wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości oraz warunków i trybu składania deklaracji za pomocą środków komunikacji elektronicznej, uchwałą w sprawie wysokości podatków od nieruchomości, a jeśli to zostanie przyjęte, to zapewne uchwałą w sprawie wprowadzenia bezpłatnych usług przewozowych w publicznym transporcie zbiorowym na liniach komunikacyjnych organizowanych przez Gminę Gryfino.

Projekty uchwał wyższych podatków i bezpłatnych przejazdów stają po raz kolejny, ale jak dotąd radni opozycyjni nie godzili się na podwyżkę do ustawowych progów, a burmistrz od jej przyjęcia warunkuje podtrzymanie swojej propozycji uchwały w sprawie bezpłatnych przejazdów na wszystkich liniach w gminie Gryfino.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie