Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

Dziesiąty koncert w kościele

Podczas najbliższego koncertu w kościele na Starym Mieście wystąpią Małgorzata Oliwiecka-Stankiewicz i Mariusz Stankiewicz
Podczas najbliższego koncertu w kościele na Starym Mieście wystąpią Małgorzata Oliwiecka-Stankiewicz i Mariusz StankiewiczAutor: DOST.

W najbliższą niedzielę, 23 listopada o godz. 19.00 po raz dziesiąty gryfińscy melomani będą mogli wysłuchać koncertu organowego. W kościele p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny wystąpią Małgorzata Oliwiecka-Stankiewicz i Mariusz Stankiewicz.

Reklama

Małgorzata Oliwiecka-Stankiewicz jest absolwentką szkoły muzycznej II stopnia w klasie fortepianu, śpiewu solowego oraz wydziału instrumentalnego na kierunku organów. Przez ostatnich kilka lat była organistką w parafiach p.w. Bł. Michała Kozala (solistka chóru Barka) oraz M. B. Gwiazdy Morza w Świnoujściu (dyrygent chóru międzyparafialnego Barka). Dyrygowała chórami Kamieńscy Madrygaliści przy Liceum Ogólnokształcącym w Kamieniu Pomorskim oraz chórem przy parafii Św. Ottona w Kamieniu Pomorskim. Występowała z Orkiestrą Marynarki Wojennej w Świnoujścia. Brała także udział w licznych koncertach kameralnych, wykonując arie operowe i operetkowe oraz liczne pieśni. Kształciła głos w warsztatach wokalnych, pobierając lekcje od znanych śpiewaków. Od kilku lat pomaga mężowi w pełnieniu obowiązków związanych z pracą w katedrze w Kamieniu Pomorskim zajmując się oprawą mszy oraz koncertami. W swoim dorobku posiada płyty: „Utwory wielkich mistrzów w obsadzie organowo-wokalnej”, „Najpiękniejsze kolędy”.

Mariusz Stankiewicz jest absolwentem Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, gdzie doskonalił swoje umiejętności w klasie organów i na wydziale dyrygentury. Koncertuje w wielu miastach Polski i zagranicą. Między innymi podczas, odbywającego się nieopodal naszej zachodniej granicy, festiwalu Usedomer Musikfestival. Zasiadając w radzie festiwalowej, bierze czynny udział w organizacji trwającego już od 50 lat Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim. Od wielu lat zajmuje się edukacją muzyczną młodzieży rozwijając jej uzdolnienia muzyczne. Jest współtwórcą Państwowej Szkoły Muzycznej w Kamieniu Pomorskim. Obecnie jest organistą tytularnym konkatedry w Kamieniu Pomorskim. Nagrywa płyty CD z muzyką organową i organowo-wokalną. Jest autorem książki „Barokowe organy w Kamieniu Pomorskim”.

Organizatorem X GKO jest Biblioteka Publiczna w Gryfinie, a współorganizatorami Towarzystwo Miłośników Historii Ziemi Gryfińskiej oraz Parafia p.w. NNMP w Gryfinie. Patronat honorowy nad wszystkimi koncertami sprawuje burmistrz miasta i gminy Gryfino.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie