Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

Dzięki nim nad Odrą jest czyściej [GALERIA]

źródło: gmina WIduchowa
Fot. Zuzanna Korkuś, UG Widuchowa
źródło: gmina WIduchowa Fot. Zuzanna Korkuś, UG Widuchowa

29 kwietnia rozpoczęła się „Akcja Czysta Odra”. W jej ramach rzeka - która swój bieg rozpoczyna we wschodnich Czechach, w Górach Odrzańskich w Sudetach, uchodzi do Zalewu Szczecińskiego, a później trafia do Bałtyku - zostanie wyczyszczona ze śmieci

Reklama

W gminie Widuchowa akcję koordynowała jednostka OSP Ognica, we współpracy z tamtejszą radą sołecką. Na ich zaproszenie odpowiedziało około trzydziestu osób.

- Sprzątnie linii brzegowej w obrębie wsi zajęło kilka godzin. Dominowały głównie odpady komunalne, a dużą ich cześć stanowiły śmieci pozostawione przez wędkarzy. Odbyły się także zajęcia poprowadzone przez pracownika Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Gryfinie panią Natalię Korkuś. Dzieci dowiedziały się co wpływa pozytywnie na nasze środowisko, co mu szkodzi i jak to się odnosi do naszego zdrowia oraz jak w prawidłowy sposób segregować śmieci - przekazali organizatorzy, którzy na koniec zaprosili wszystkich na ognisko z kiełbaskami.

Jak mówią, takie akcje są niezwykle potrzebne, gdyż wzrasta świadomość mieszkańców dotycząca dbania o środowisko.

- Gratulujemy społecznikom z Ognicy udanej i skutecznej akcji. Z pewnością będzie ona organizowana cyklicznie - przekazały władze gminy.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie