Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Dzieci z SP nr 1 poznają niemieckich sąsiadów

Szkoła Podstawowa nr 1 realizuje projekt współpracy polsko-niemieckiej. W pierwszy dzień kalendarzowej jesieni gościła uczniów ze szkoły im. Bertolta Brechta w Schwedt

Reklama

- Jesienne spotkanie rozpoczęliśmy od krótkiego powitania gości przez panią dyrektor Marzenę Jabłońską, po czym zabraliśmy niemieckich kolegów do Glinnej. Tam, po wspólnym śniadaniu poszliśmy do Ogrodu Dendrologicznego, w którym pani Ula Czapiewska pokazywała i opowiadała nam o niezwykłych gatunkach roślin – usłyszeliśmy od jednej z organizatorek, Jolanty Jabłońskiej.

Po powrocie uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną a następnie wyklejaliśmy sylwetki zwierząt z bibułkowych kulek. W ramach spotkania doszło też do zajęć językowych.

- Naszemu spotkaniu towarzyszyła piękna pogoda, dobra zabawa i pyszna kiełbaska z grilla. Spotkanie zakończyło się wymianą drobnych upominków i wspólnym zdjęciem. Nasi goście zaprosili nas do siebie na Mikołajki – mówi nasza rozmówczyni, uznając, że projekt nie byłby możliwy do realizacji bez finansowego wsparcia z PNWM.

- Podziękowanie składamy też rodzicom z klasy IIa, którzy pomogli przy realizacji projektu: zakupów oraz obsługi podczas posiłków i zajęć – dopowiada.  

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie