Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Dzieci świętowały nie tylko w Gryfinie

Autor: Tadek Wasilewski

Świętowanie tegorocznego Dnia Dziecka w podgryfińskich miejscowościach rozpoczęło się już w piątek, 30 maja.

Tego dnia mnóstwo atrakcji dla najmłodszych przygotowała nowa Świetlica Wiejska w Wirowie. Dzieci miały okazję spotkać się i wspólnie bawić. Różnorodne konkurencje: malowanie z zamkniętymi oczami, losowanie zadań i pytań, taniec z balonami, zjadanie jabłek wiszących na sznurkach (oczywiście bez pomocy rąk) przysporzyły wielu uśmiechów na twarzach małych Wirowian. Konkurencje na powietrzu były dla dzieci jeszcze bardziej satysfakcjonujące. Wyścigi z woreczkami na głowie, strzelanie do malutkiej bramki, bieg z przeszkodami i zadaniami itd. Nawet młodzież zechciała spróbować swoich sił w konkurencjach sportowych. Dzieci cieszyły się ze słodkości oraz przede wszystkim z nagród, które podarował hojny sponsor. A dzięki uprzejmości pana fotografa wszystkim dzieciom zostały zrobione śliczne zdjęcia. Pani Sołtys zadbała by w ciepły, słoneczny dzień dzieci mogły się ochłodzić smacznymi lodami. Wszystko odbyło się przy wielkiej pomocy mieszkańców miejscowości.

Daleszewo, Radziszewo i Łubnica
Bajkowo, rekreacyjnie, sportowo, kulinarnie, na słodko, a do tego z akcentami artystycznymi przy sprzyjającej pogodzie bawiono się tego samego dnia na terenie Szkoły Podstawowej w Radziszewie, gdzie do wspólnej zabawy zaproszeni zostali najmłodsi mieszkańcy Daleszewa, Radziszewa i Łubnicy. Gospodarzami spotkania była rada rodziców, samorząd uczniowski oraz grono pedagogiczne, a organizacyjnie wsparło Koło Gospodyń Europejki, Ochotnicza Straż Pożarna w Radziszewie, sołtysi wraz z radami sołeckimi Daleszewa i Radziszewa oraz animatorzy ze Świetlicy Wiejskiej Zagroda w Daleszewie. W trakcie spotkania rozegrane zostały towarzyskie mecze piłki nożnej z udziałem dzieci i dorosłych, loteria fantowa z mnóstwem ciekawych nagród. Zawitał także klaun. Sporym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy. Niewątpliwą atrakcją było budowanie baśniowo-zamkowych budowli za pomocą kartonowych pudełek. W ten oto sposób na boisku sportowych pojawił się wiele różnorodnych i pełnych fantazji plenerowych kompozycji przestrzennych.

Krzypnica, Krajnik i Nowe Czarnowo

Tegoroczny Dzień Dziecka dla najmłodszych mieszkańców Krzypnicy, Krajnika i Nowego Czarnowa odbył się w sobotę, 31 maja w Krajniku. Dzieci brały udział w różnych konkursach i zabawach, szalały na dmuchanych zjeżdżalniach. Podczas imprezy rozdawano słodycze i można było zasmakować waty cukrowej. Wystąpił także klaun Czaruś, który zabawiał wszystkich małych i dużych swoją jazdą na jednokołowym rowerze oraz puszczaniem magicznych baniek. Nie zabrakło straży pożarnej z Gryfina, która w ten ciepły dzień schłodziła dzieci strumieniem wody. Zainteresowani mogli obejrzeć wóz strażacki i jego wyposażenie. Nie zabrakło zmagań sportowych. Odbył się konkurs w strzelaniu do celu, który przygotował LZS Piast z Gryfina. Najlepsi za dobre wyniki otrzymali oczywiście medale.

Żabnica

Organizatorem imprezy dla najmłodszych mieszkańców Żabnicy było Gryfińskie Stowarzyszenie Abstynenta Feniks. Zabawa miała miejsce w niedzielę, 1 czerwca na terenie miejscowej świetlicy. Dla gości przygotowano wiele atrakcji, m.in. blok sportowo-rekreacyjny, słodki poczęstunek, loterię fantową z licznymi nagrodami, stoisko gastronomiczne, warsztaty plastyczno-manualne. Tu także zawitał także klaun. Organizacyjnie spotkanie wsparła tutejsza Ochotnicza Straż Pożarna, Koło Gospodyń Europejki, Świetlica Wiejska Zagroda w Daleszewie i mieszkańcy Żabnicy.

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie