Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Dwie premiery Teatru Uhuru

Teatr z Gryfińskiego Domu Kultury w najbliższa sobotę, 25 kwietnia pokaże dwa premierowe przedstawienia. Na Scenie pod Lwami przy ul. Chrobrego 48 młodzi aktorzy zaprezentują spektakl „Ona” oraz monodram Patryka Kowalczyka „Na chwilę przed końcem”.

Reżyserem obu spektakli jest Janusz Janiszewski. Ze względu na małą ilość miejsc na widowni Sceny pod Lwami, na wszystkie spektakle obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odbierać w Centrum Informacji Turystycznej w godzinach jego otwarcia.

 

O spektaklach:

„Ona” to zabawna i jednocześnie dająca do myślenia etiuda teatralna o …teatrze właśnie. Kim jest tytułowa „ona”? Koleżanką, aktorką, pustym miejscem po kimś, siłą sprawczą naszych działań, nadzieją, ale może też iluzją, a może każdym z nas lub po prostu wszystkim co istnieje – życiem?

Na scenie trójka aktorów, która czeka na „nią”, bo bez „niej” nie mogą nic zrobić. „Ona” grała główną rolę w spektaklu, który teraz bez „niej” nie może być skończony. Aktorzy próbują znaleźć wyjście, dochodzi do wielu zabawnych sytuacji.

scenariusz autorski zespołu

reżyseria: Janusz Janiszewski

występują: Dorota Stolarska, Natalia Łuszczyńska, Arkadiusz Jaskot

pokazy: 25.04, godz. 17.00 i 19.00

 

 

„Na chwilę przed końcem” to monodram w wykonaniu Patryka Kowalczyka. To próba zmierzenia się z samym sobą lub drugim ja, a może z kimś trzecim. Monodram ukazuje rozchwianego emocjonalnie współczesnego Wertera, któremu „ktoś” - zamiast zaplanowanego przez bohatera „końca”… proponuje nudną grę w … szachy. Czy ta gra może okazać się wyjściem z trudnej sytuacji …?

Patryk Kowalczyk od kilku lat specjalizuje się w niezwykle trudnej sztuce monodramu. Kilka lat temu, jeszcze jako dziecko, mogliśmy oglądać go w spektaklu „Obserwuję cię, Karolku!” według scenariusza i w reżyserii Marii Piznal. Ten spektakl był wielokrotnie nagradzany podczas festiwali teatralnych w kraju.

scenariusz i wykonanie: Patryk Kowalczyk

reżyseria: Janusz Janiszewski

pokaz: 25.04, godz. 18.00

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie