Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Dużo dzieje się w „trójce”. Kiermasze, koncerty, spektakle…

Od lewej: Agata Cieciuch, Agata Dolata oraz Izabela Samul
Od lewej: Agata Cieciuch, Agata Dolata oraz Izabela SamulAutor: Kamil Miler

W minionym tygodniu spotkaliśmy się z przedstawicielkami rady rodziców oraz samorządu uczniowskiego działającego w Szkole Podstawowej numer 3 w Gryfinie. Panie opowiedziały nam o swoich projektach. Już w najbliższą niedzielę zapraszają wszystkich na tradycyjny kiermasz świąteczny, podczas którego będzie można nabyć ciasta oraz ozdoby świąteczne. Natomiast w przyszłym roku wspólnymi siłami zamierzają utworzyć w szkole pomieszczenie kuchenne dla uczniów. Rozmawialiśmy z Agatą Dolatą (przewodniczącą rady rodziców), Izabelą Samul (wiceprzewodniczącą rady rodziców) oraz Agatą Cieciuch (opiekunem samorządu uczniowskiego)

Reklama

Rok temu opiekunem samorządu uczniowskiego została Agata Cieciuch, a przewodniczącą rady rodziców Agata Dolata. Panie od początku postawiły sobie ambitne cele, ściśle ze sobą współpracując, efektem czego są nowe przedsięwzięcia realizowane na terenie placówki.

- Jako rodzic słucham dziecka. Nie należy tylko im narzucać swoich pomysłów, zakazywać albo mówić czego im wolno. Trzeba też posłuchać czego oni oczekują, a proszę mi wierzyć, ich świat zmienia się bardzo szybko i nie zawsze za tym nadążamy – mówi o recepcie na lepszy kontakt z uczniami Agata Dolata.

Efektem takiego działania jest m.in. automat wendingowy, który od kilku miesięcy stoi na korytarzu szkolnym.

[...]

Nowe pomysły nie oznaczają porzucenie starych, sprawdzonych inicjatyw. Kultywowany więc jest świąteczny kiermasz ciast i ciasteczek - co roku (z dwuletnią przerwą podczas pandemii) organizuje go rada rodziców. Po raz kolejny odbędzie się on już w najbliższą niedzielę (4.12) w godz. 9.00-14.30 w stołówce szkolnej SP 3 w Gryfinie.

[...]

Z inicjatywy samorządu uczniowskiego organizowane są natomiast koncerty – jeden o każdej porze roku. W tym roku szkolnym odbył się już jesienny koncert piosenek bajkowych. Natomiast 21 grudnia zorganizowano zostanie koncert świąteczny. [...]

- Wszystkie zebrane pieniądze podczas koncertów przeznaczone będą na utworzenie w szkole pracowni kulinarnej dla dzieci. Koszty są duże, bo szacujemy tę inwestycję na ok. 20 tys. zł, ale dzięki koncertowej zbiórce chcemy utworzyć taką pracownię w przyszłym roku szkolnym.

[...]

Nową inicjatywą przewodniczącej rady rodziców jest szkolny teatr. W tym przypadku uczniowie stanowią jedynie publikę, a na scenie występują rodzice wspólnie z nauczycielami. Pierwszy spektakl już za nami, sztuka spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem.

 

Obszerny artykuł na ten temat z rozwinięciem wszystkich poruszonych wyżej wątków, wraz z wypowiedziami A. Dolaty, A. Cieciuch oraz I. Samul, przeczytacie w aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie