Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Droga zamknięta. Jeżdżą autami po nowej ścieżce

Od wczoraj (9.05) zamknięta jest droga na Międzyodrzu, pomiędzy Gryfinem, a Mescherin. „Kreatywni” kierowcy, zamiast drogą, poruszają się samochodami po wciąż budowanej… ścieżce rowerowej

Reklama

Na kilkusetmetrowym odcinku drogi wojewódzkiej nr 120 między Gryfinem, a Mescherin, na nowo kładziona jest kostka. Dlatego na najbliższy miesiąc jezdnia została wyłączona z ruchu. W aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej piszemy o tym szerzej, również w aspekcie możliwości przejścia pieszych i przejazdu rowerzystów. To właśnie oni zwrócili się do nas z tematem dewastacji nowej infrastruktury.

- Napiszcie o tym, bo przez najbliższy miesiąc samochody całkowicie zniszczą nową ścieżkę – mówi nam jeden z gryfińskich pasjonatów biegania. – Dziś ścieżką obok nas przejechały dwa samochody. A jeden z rowerzystów powiedział nam, że minęło go już siedem pojazdów. To niepojęte. Przecież nowa ścieżka kompletnie zostanie zniszczona przez bezmyślnych kierowców – dodał czytelnik.

Udaliśmy się na miejsce. Co prawda, gdy przez kilkanaście minut przebywaliśmy za mostem, ścieżką nie przejechał żaden pojazd, ale pracujący na miejscu robotnicy potwierdzili głos czytelnika, informując nas, że to nagminne zjawisko.

- Wiele samochodów jeździ nią, gdy pracujemy, a pewnie jeszcze więcej jest z samego rana, jak nas tu nie ma – mówili nam pracownicy budowlani.

Kierownik robót dodał, że dochodzi do nerwowych sytuacji, gdy zwracają uwagę kierowcom, aby tędy nie jeździli. Irytuje go ich podejście, dlatego postanowił, że przed ścieżką postawi duży betonowy kloc całkowicie zamykając możliwość wjazdu samochodów na ścieżkę. Z racji zdjętej kostki brukowej, nie przejadą one również drogą. Przejazd absolutnie nie będzie możliwy. Tylko koparka będzie w stanie przesunąć wspominany betonowy słup.

Reklama

Komentarze (4)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji
 1. Miki

  Miki

  (57 komentarzy) 11 2

  Karać najwyższym mandatem - 5000 zł!!!!!!

  Odpowiedz Zgłoś
 2. rafał

  rafał

  (104 komentarze) 5 0

  To doskonała okazja dla strażników miejskich. Jak ktoś uparty to z najwyższej półki karać!

  Odpowiedz Zgłoś
 3. Miki

  Miki

  (57 komentarzy) 1 0

  Zrobić zdjęcia i dla przykładu opublikować delikwenta. Jak w tym kraju ma być dobrze, skoro niszczymy coś co jeszcze do końca nie powstało?!?!?!?!

  Odpowiedz Zgłoś
 4. rafał

  rafał

  (104 komentarze) 1 0

  Miki: Zrobić zdjęcia i dla przykładu opublikować delikwenta. Jak w tym kraju ma być dobrze, skoro niszczymy coś co jeszcze do końca nie powstało?!?!?!?!
  Jakby była świadomość i konsekwencja w karaniu to by żaden nawet nie próbował

  Odpowiedz Zgłoś

Logowanie