Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Dostali pożyczkę na termomodernizację

źródło: gmina Cedynia
źródło: gmina Cedynia

W środę 16 marca w siedzibie biblioteki miejskiej w Cedyni została podpisana umowa dotycząca pożyczki 8 mln zł. Kwota stanowi znaczną część kosztów, które będą spożytkowane na termomodernizację Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cedyni

Reklama

Celem modernizacji jest poprawa efektywności energetycznej budynków Cedyńskiej szkoły, która przełoży się na ograniczenie strat ciepła oraz energii.

- Pozyskane w ten sposób fundusze, pozwolą w pierwszym etapie inwestycji na kompleksową wymianę stolarki okiennej i drzwi zewnętrznych. Planowane jest również ocieplenie wszystkich ścian, oraz wymianę i docieplenie dachu. Pozwoli to na znaczne zniwelowanie kosztów ogrzewania.

W drugim etapie inwestycji, zostaną przeprowadzone prace obejmujące wymianę instalacji grzewczej wraz z budową nowego węzła grzewczego, którego działanie oparte będzie na nowoczesnych, ekologicznych pompach ciepła. Wykonanie instalacji fotowoltaicznych i wymianę blisko 920 lamp wewnętrznych na energooszczędne.

Finalnie po zakończeniu projektu Zespół Szkolno-Przedszkolny w Cedyni zmniejszy zapotrzebowanie na energię o prawie 67%. Dodatkowo zostanie zmniejszona emisja dwutlenku węgla do 327 ton rocznie, a zapotrzebowanie na energię cieplną zmaleje o 3321 GJ (Gigadżuli) na rok.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie około 11,1 mln złotych. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie przyznał na ten cel korzystną pożyczkę w kwocie 8 mln zł, rozłożoną na miesięczne raty, na okres 13 lat - przekazały w komunikacie władze gminy Cedynia.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie