Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Dostali 65 tysięcy euro

Zespół Szkół Podnadpodstawowych w Gryfinie otrzymał wysoką dotację finansową. Dyrekcja przeznaczy ją na zagraniczne praktyki dla swoich uczniów

Przed tygodniem pisaliśmy o sukcesie ZSP. Szkoła przy ulicy Łużyckiej może pochwalić się bardzo wysoką zdawalnością egzaminów zawodowych oraz branżowych.

- W każdej z pięciu kwalifikacji, w których przeprowadziliśmy egzaminy zawodowe zdawalność przekroczyła średnią krajową! Zdawalność egzaminu na technika elektryka wyniosła u nas 91%, podczas gdy w kraju 48%. W przypadku technika logistyka, u nas jest 92%, podczas gdy w Polsce około 82%. Ponadto w trzech przypadkach osiągnęliśmy 100% zdawalności. Egzamin zawodowy zdali wszyscy uczniowie z technikum żywienia oraz szkoły branżowej o kierunku kucharza i sprzedawcy! – wyliczał dyrektor Maciej Puzik.

To dla ZSP nie jedyne powody do radości. W ostatnich tygodniach szkoła otrzymała wysoką dotację.

- Uzyskaliśmy kolejny projekt z Erasmusa a wraz z nim 65 tysięcy euro, które zostaną przeznaczone na wyjazdy zagraniczne. W marcu nasi uczniowie z technikum żywienia udadzą się do hoteli w Turyngii na praktyki – przekazały władze ZSP, które liczą na uzyskanie kolejnych dotacji.

- Otrzymaliśmy akredytację z Erasmusa. Oznacza, że przez pięć lat możemy składać uproszczone wnioski. Mamy więc pewność, że otrzymamy dofinansowania. Zamierzamy z tego korzystać – dopowiada dyrekcja ZSP.

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie